י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024
ינהרו בהמוניהם אל הקלפיות?

עמית סגל פרסם סקר: למי יצביעו אזרחי ישראל בבחירות ישירות

עדיין לא ברור האם הצעתו של יו"ר ש"ס דרעי תצא לפועל, אולם בכלי התקשורת כבר משתעשעים באופציה והערב, עמית סגל פרסם סקר שבדק למי יצביעו הישראלים ואם בכלל יצאו אל הקלפיות 

עמית סגל פרסם סקר: למי יצביעו אזרחי ישראל בבחירות ישירות
בני גנץ/בנימין נתניהו צילום: אבשלום שושוני/יונתן זינדל, פלאש 90

ביממה האחרונה מדוברת בתקשורת יוזמתו של יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי, לפיה במקום שאזרחי ישראל יצעדו שוב לבחירות שלישיות. יתקיימו בחירות רק לגבי זהותו של ראש הממשלה. כאשר אזרחי ישראל יצאו לבחור בין בנימין נתניהו לבני גנץ ובכך אולי ייפתר הפלונטר הפוליטי.

הפרשן הפוליטי עמית סגל פרסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית של 'ערוץ 12', סקר שערך מכון 'מדגם' בדק, אם בשל המשבר הפוליטי היו נערכות כעת בחירות מיוחדות על מנת לקבוע מי יהיה ראש הממשלה, עבור מי היית מצביע?

40% מכלל משיבי המדגם השיבו כי יצביעו לבנימין נתניהו, 66% ממצביעי הימין השיבו כי יצביעו לו, לעומת 7% מקרב מצביעי המרכז -שמאל.

36% מכלל משיבי המדגם השיבו כי יצביעו לבני גנץ, לעומת, 15% מכלל אלה שהגדירו עצמם כמצביעי ימין, 67% - מכלל מצביעי המרכז-שמאל השיבו כי יצביעו ליו"ר 'כחול לבן'.

ויש גם את אלה, שהשיבו כי לא יבואו להצביע או השיבו כי אינם יודעים לומר במי יבחרו - מכלל משיבי המדגם 24%, מקרב מצביעי הימין - 19% לעומת 26% מקרב מצביעי המרכז-שמאל.

הסקר נערך ע"י מכון 'מדגם' בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 526 נשאלים
טעות הדגימה המרבית בסקר 4%.4+ מועד איסוף הנתונים: היום ה-5 בנובמבר 2019.

 

בחירות ישירות לראשות הממשלה בני גנץ בנימין נתניהו עמית סגל סקר פוליטי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד