1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

סערת החשיפה של עמית סגל: המשטרה מתגוננת

למחרת החשיפה המהדהדת של הפרשן עמית סגל, תמלולים מטרידים במיוחד מחקירתו של עד המדינה ניר חפץ, מהם עולה כי המשטרה הפעילה לכאורה לחץ פסול בכדי לגרום לכך שיהפוך לעד מדינה, במשטרה מגיבים הערב ואומרים כי "הכל בהתאם לחוק ולהנחיות המשפטיות"

אלי שלזינגר, ז' חשון תש"פ 05/11/2019 22:21

"הכל נעשה לצורכי חקירה" הכניסה ללהב 433 הכניסה ללהב 433 צילום: פלאש 90

בעקבות הביקורת הנוקבת במשטרה ובחוקרי להב 443 על השימוש הפסול לכאורה בתרגילי חקירה עם ניר חפץ, בטרם גוייס לעד מדינה במסגרת חקירת פרשת בזק-אלוביץ' - תיק 4000, המשטרה מגיבה על הטענות ואומרת כי "הכל נעשה לצורכי חקירה ובהתאם לחוק".

"משטרת ישראל מנהלת חקירות באופן מקצועי, יסודי ובהתאם לחוק, לא כל שכן כשמדובר בחקירות רגישות הקשורות באישי ציבור" נמסר בהודעת המשטרה שפורסמה הערב (שלישי) לכלי התקשורת. "כפי שאמרנו פעמים רבות בעבר, אנו שבים ומדגישים, תיק החקירה המדובר נוהל על ידי צוות חוקרים בכיר, בפיקוח מלא של ראש להב 433 וראש אח"מ".

באשר לפרסומים השונים, ובעיקר החשיפה של עמית סגל אמש (שני) במהדורה המכזית של חדשות 12, והמשך הפרסום שלו הערב, לפיו, החלטתו של ניר חפץ להעביר לחוקרים את המידע המפליל נגד ראש הממשלה נתניהו, נעשתה אחרי שהופעלו עליו אמצעים פסולים, כלכליים ואישיים, מגיבים במשטרה "אין בכוונתנו להתייחס לחלקי המידע המפורסמים בתקשורת באופן היוצר עיוות מוחלט של המציאות, אולם נציין כי כלל פעולות החקירה נבחנות מראש לאור תבחינים משפטיים מחמירים של גורמי המקצוע במשטרה".

אתמול פרסם עמית סגל על "בעיות הזיכרון" ושינויי הגרסאות בעדותו של חפץ, והערב פורסמו פרטים נוספים על החקירה ועל הלחצים הכבדים שהופעלו על חפץ. "אני יכול להגיד לך שכל פינה שניסית להסתיר ולהחביא במהלך חייך אנחנו הפכנו את הפינה הזאת וגילינו את מה אתה החבאת", אמרו החוקרים לחפץ. "ולכל אותם מסתורים, ודברים חבויים, אנחנו נגיש לך אותם וכל סרט או דבר אפשרי שאתה מריץ לך פה בראש יהיה פה בחדר הזה".

במשטרה הוסיפו כי "למעלה מן הצורך, נציין כי זימון עדים ונחקרים מבוצע רק לצורכי חקירה, והכל בהתאם לחוק ולהנחיות המשפטיות. כל טענה אחרת בהקשר זה הרי שהיא שגויה מיסודה" לשון ההודעה.

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עבריינים במדים. עבדים של מפלגת השלטון: בג"ץ.  


 2. אם כך עושים לראש ממשלה מה יגידו אזובי הקיר  

  אני

 3. עמית סגל הקשקשן  

  דנה

  • עמית סגל 

   מודאג

 4. הקץ למאפיית שלטון ה'חוק'!!!  


 5. פושעים כולם. מהקודקוד ועד אחרונת הנקודות  (ל”ת)


 6. עמית סגל  


 7. עמית סגל..  


 8. יא ברעכען, יא ברעכען!!!  

  הפוסק

 9. מושתל  

  בן

;