1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

חמור: נהג האוטובוס הכה שני ילדים; המשטרה חוקרת

אירוע חמור בבית שמש: שני ילדים שעשו את דרכם לבית מבית הספר ספגו מכות מנהג אוטובוס של חברת 'סופרבוס' "כי לא ישבו במקום". המשטרה חוקרת • עדת ראייה ל'בחדרי': "ראיתי מבט של רצח בעיניים שלו" • החברה: "גרסת הנהג לאירוע שונה בתכלית ולאחר שנבדוק את הנושא לעומקו ננקוט בצעדים המתבקשים"

אלי שלזינגר, ח' חשון תש"פ 06/11/2019 18:44

"ראיתי מבט של רצח בעיניים שלו" נהג אוטובוס. אילוסטרציה נהג אוטובוס . אילוסטרציה צילום: מצלמת אבטחה סופרבוס

מקרה חמור לכאורה אירע בשעות אחר הצהרים בעיר בית שמש, כאשר מספר ילדים עשו את דרכם מבתיהם, לאחר ארוחת צהרים, לעבר תלמוד התורה בו הם לומדים. על פי החשד, הנהג עצר את האוטובוס במהלך הנסיעה, ניגש לעבר הילדים ותקף שניים מהם באלימות פיזית.

לאביו של אחד הילדים, נודע על האירוע החמור מנוסעת באוטובוס שחשה חובה לדווח לו על המקרה החמור ואף הוסיפה כי היא מוכנה להעיד נגד הנהג על מה שראתה. "יצאתי עכשיו מתחנת המשטרה יחד עם הבן שלי, שם הגשתי תלונה על המקרה החמור" אומר אב הילד שהותקף.

מדובר בשני ילדים בני 10 ו-11, שנסעו באוטובוס עירוני של חברת סופרבוס, קו 19. קבוצה של 8-10 ילדים עלו בתחנה ברחוב נחל עוז פינת נחל הירקון, לכיוון הקריה החרדית, שם נמצא התלמוד תורה. "לפני שהגיע לשכונת המשקפיים, הנהג עצר, ניגש בברוטליות לעבר הילדים, והחל לנהוג באלימות כלפיהם" אומר אב אחד הילדים בשיחה עם 'בחדרי חרדים'.

האב אמנם לא היה עד למקרה, אך הוא ציטט את עדת הראייה שאמרה "מדובר בנהג אכזרי, הוא היה נראה מסומם" סיפרה לו. "הילד שלי סיפר שהנהג נתן אגרוף לאחר הילדים, ולו עצמו מכה חזקה בגב". הנוסעת תיארה את המכה בגב כ'פיצוץ'. "הנהג חזר למקומו והמשיך בנסיעה כאילו כלום לא קרה. לדברי עדת הראייה, הוא צעק עליהם 'אל תסתובבו באוטובוס, תשבו על המקום שלכם'".

האב שעודכן און ליין על המקרה, בירר היכן נמצא האוטובוס, וניגש לעבר התחנה הבאה, סמוך למקום עבודתו שם שהה באותה עת. "עליתי לאוטובוס, שילמתי, קיבלתי קבלה וירדתי בתחנה הבאה. רציתי את הקבלה בשביל לדעת את פרטי הנהג, כשחזרתי הביתה גילית כי מדובר אכן באותו נהג".

מיד לאחר מכן יצא האב יחד עם בנו לעבר תחנת המשטרה בעיר, שם הגיש תלונה, מסר עדות יחד עם בנו. "אמרו לי שהעבירים את זה לקצין והוא יחליט מה לעשות עם התלונה" אמר. במשטרת ירושלים אמרו ל'בחדרי חרדים' כי כבר הוחלט לפתוח בחקירה לבירור נסיבות המקרה.

"מדובר בנהג שכנראה עלתה לו הג'ננה לראש" סיפרה נוסעת באוטובוס, "חבורת ילדים חמודים עלו ברחוב נהר הירקון ונעמדו במרכז, במקום של העגלות. בתחנה הבאה ברחוב נהר הירדן, הנהג עצר קצת אחרי התחנה וקם ממקומו. זה היה נראה שהנהג מכיר אותם, ניגש אליהם בעצבים, התחיל לצרוח עליהם שלא יתעסקו רצועת הבטיחות של העגלות והחל להפליק סטירות לילדים".

גם שעות אחרי האירוע, רחלי עדיין חוששת מהנהג. "באוטובוס לא היו גברים, אולי רק אחד, חששנו, אבל לא היה זמן. אני ואישה פנינו מיד לנהג ושאלנו אותו 'למה?', רק אז הוא עצר את עצמו וענה 'הם יודעים למה'. הוא הספיק להרביץ לשניים. אני מעריכה שאם לא היינו מתקוממות, הוא היה ממשיך להרביץ להם".

שאלנו, הילדים הרעישו? השתוללו? עשו בלגן באוטובוס? מה גרם לנהג להכות אותם? "הילדים לא הרעישו ולא עשו שום דבר. ילדים מתוקים ממש כמו דבש, ילדים בני 6-12. לאחר שהוא צרח עליהם והרביץ, הם התיישבו בשקט ובפחד על הספסלים". לדברי רחלי, הנהג "היה נראה אלים ומסוכן".

"התקשרתי מיד למשטרה, תוך שהנהג מבחין בזה" ממשיכה רחלי לתאר, "הוא התיישב במקום שלו והתחיל בנסיעה פרועה, היה נראה שמישהו נורא עצבן אותו - אך מה שבטוח שלא הילדים. הוא נסע צמוד לרכבים, את הסיבובים הוא עשה בחדות - אבל לצערי עד סוף הנסיעה המשטרה לא הגיעה".

בנתיים, רחלי ניגשה לילדים לברר את פרטיהם, לבקשת המשטרה, אך אלה סירבו לשתף פעולה. "הילדים היו נורא מבוהלים, פחדו לדבר איתנו. נתתי לאחד הילדים את הטלפון שלי, אמרתי לו שיצלצל לאמא שלו לבדוק אם הוא יכול לדבר איתי, במקרה מסתבר שאנחנו מכירות והיא זיהתה את המספר שלי".

הנוסעת רחלי מבקש לחדד ולהדגיש: "הוא לא היה בן אדם, הוא היה חיה. היה מפחיד להמשיך לנסוע איתו. ראיתי מבט של רצח בעיניים שלו. אסור שנהג כזה יעלה על ההגה בכלל, בטח לא כנהג אוטובוס ציבורי". כאמור, בחברת סופרבוס הודיעו לנהג כי עד לבירור העניין הוא מושעה מעבודתו, ובמקביל המשטרה פתחה בחקירה.

נהג האוטובוס, בשיחה עם האחראים עליו, הכחיש כי נהג באלימות. אולם מסתבר כי חברת האוטובוסים, סופרבוס, פעלה מהר מאוד. עוד בטרם שבו האב ובנו לביתם מהגשת תלונה, "התקשרו אלי מחברת סופרבוס, למרות שלא פניתי אליהם, והודיעו לי כי הנהג הושעה מעבודתו עד לסיום בירור פרטי המקרה. אמרו לי שיש מצלמות באוטובוס והדבר ייבדק לעומק".

מחברת סופרבוס נמסר ל'בחדרי חרדים': "גרסת הנהג לאירוע שונה בתכלית ולאחר שנבדוק את הנושא לעומקו ננקוט בצעדים המתבקשים. סופרבוס מגנה כל אלימות, מכל סוג, ובמידה ויתברר כי הנהג נקט באלימות, יינקטו כנגדו צעדים משמעתיים חמורים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רק..  

  אליקו

  • חבל שאתה חי ברגשי נחיתות 


 2. הצד השווה שבנהגים,שרובם עבריינים מסוכנים,שהחברה מגבה...  (ל”ת)


  • למה להכליל?? (ל”ת)


  • אני נהג אוטובוס ואני לא עבריין  


  • מי 


 3. ילד חרדי מקבל הוראות רק מרבו או אביו  

  שריר

 4. ככל הנראה תוצאות ההסתה נגד החרדים .  (ל”ת)

  קמי

  • ....גם 


 5. הוא יודע שהוא לא יצטרך לתת את הדין על מעשיו  (ל”ת)

  יואל

 6. מזעזע!!!  

  שרי

  • גם אני ראיתי כמה פעמים במו עיני (ל”ת)


 7. כל זמן שהם חרדים, לא תיפתח חקירה!  (ל”ת)

  חילוני

  • חרדי 


 8. כמו בחוץ לארץ, תא נפרד לנהג האוטובוס !!!  (ל”ת)

  נהג

  • צודק 1000% 

   שימי

 9. במו עיני ראיתי כבר כמה פעמים התנהגות מאיימת ותוקפנית של נהגי סופרבוס מול ילדים  (ל”ת)


;