1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

נחשפו תכתובות מהוואטסאפ של עד המדינה ניר חפץ

בעוד עמית סגל שם את ידו על המחדלים והסדקים שבחקירתו של עד המדינה ניר חפץ, ב'ערוץ 13' ממשיכים לקבל לידיהם את החומרים שכן עוברים לכאורה מסך ומעידים עד כמה טמן נתניהו את ידו באתר 'וואלה' עד לשליטה ממשית בתוכן: "למה סנגורים ועוד בכותרת? השתגעתם?"

קובי עוזיאליט' חשון תש"פ 07/11/2019 09:06

'הכתב הפוליטי' שלא מונה Roni Schutzer, פלאש 90 Roni Schutzer, פלאש 90

הוואטספ של ניר חפץ נחשף. מתכתובות שהיו בחשבון הוואטסאפ של עד המדינה ניר חפץ, נחשפו הניסיונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו להשתלט על 'התאגיד' והבקשה של 'וואלה 'למנות את כתב 'ערוץ 13' בדרום אלמוג בוקר לכתב הפוליטי של האתר.

את התמלילים הביא אמש הפרשן רביב דרוקר ב'ערוץ 13', כאשר חלק מהתכתובות של ניר חפץ בזמן אמת, מגלות מה היה תפקידו סביב נתניהו וחלקן פשוט מדהימות. חפץ מתכתב רבות עם שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לימים עד מדינה נוף נגד ראש הממשלה. השניים - חפץ ופילבר מנסים להשתלט על משרות המפתח בתאגיד השידור 'כאן' המוקם שהולך ומוקם בשנת 2015.

חפץ כותב לפילבר: נקבעה פגישה עם הבוס?

פילבר: יושב עם אלדד – אלדד הוא אלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד - בסוף השבוע על כל השיבוצים שנשארו לקראת הפגישה עם רה"מ בסוף שבוע הבא. חטיבת החדשות, רשת ב', עורך מבט, רשת ג.

בהתכתבות מתאריך 29.12.2015

פילבר: הצעתי למנחם הורוביץ – איש ערוץ 12 - לבוא להיות מנהל חטיבת החדשות. מקובל על הבוס (הבוס – נתניהו). הבוס הציע לו גם דברים אחרים. אם מפעילים עליו מכבש נכון אנחנו בבינגו.

חפץ: הוא אדם נפלא, מצוין, אבל ספק אם יבוא ואם יבוא הוא יהיה חלש מדי

חפץ ממליץ על מישהו אחר. שמעון אלקבץ, אז בתאגיד, היום מפקד גלי צה"ל: היה לך ביד בינגו וזרקת לפח. אני לא הבאתי את שמעון. להיפך. אתה הובלת לשם. זה מהלך של פעם בחמישים שנה. לא מסוגל להבין למה לא מינית שם עורך ראשי

פילבר עונה: אחד משניהם ימונה בהמשך. גם שמעון העדיף את הטקטיקה הזאת.

פילבר כותב לחפץ בתאריך 5.2.2016  

"עכשיו בין 13:00 ל 15:00 מגיש דרור אידר תוכנית אישית ברשת ב'. סנונית ראשונה של דחיפת אנשינו למיקרופון בידי שמעון", כך שלמה פילבר כמנכ"ל משרד התקשורת.

ניר חפץ: תודה

חפץ גם ניהל תכתובת מרתקת עם אילן ישועה, מנכ"ל אתר 'וואלה'. בתכתובת הזאת הוא מתפקד כנציגו של נתניהו ולפעמים זה נשמע כאילו הוא שולט באתר הפופולארי. כשמשה נוסבאום מ'ערוץ 12' פרסם תמלילים מחקירת שרה נתניהו, מנכ"ל וואלה כותב לחפץ: "לא פרסמנו כלום על התמלילים. מה אתם מעדיפים? שלא נפרסם כלום? או שנפרסם דבר התמלילים עם ההכחשה בצורה בולטת?".

חפץ מורה לו: "חכה, בערב יהיה מכתב תלונה ליועהמ"ש על הדלפות ואז תפרסם הכול".

אחרי הפרסום ב'וואלה', חפץ לא מרוצה מהתוצאה וחפץ מטיח במנכ"ל 'וואלה': "למה סנגורים ועוד בכותרת? השתגעתם?" הידיעה ב'וואלה' המקורית: "סנגורי שרה נתניהו: לחקור את ההדלפות".

ישועה מזדרז לתקן ומעדכן את חפץ, אז יועץ התקשורת של משפחת נתניהו: "תוקן וגם החלפתי לתמונה טובה יותר. אם יש עוד בעיה, דבר איתי ישירות".

בשלב מסוים ישועה רוצה למנות כתב פוליטי. הוא רוצה אישור מבלפור, כשהמועמד הוא העיתונאי אלמוג בוקר, כיום כתב חדשות 13 בדרום.

ישועה לחפץ: "זה אומר שאין התנגדות שניקח אותו? חבל לי להפסיד אותו. הוא מקצוען".

חפץ מתמהמה וישועה לוחץ.

"ישועה: אל תשכח לבדוק לגבי הבחור. רוצה לסגור איתו".

חפץ: "אשאל".

עובר זמן וישועה שוב לוחץ: "נסה לשחרר לי את הבחור שהזכרתי. זה חשוב לי".

חפץ חוזר עם הצעה אחרת: "ארז תדמור בא בחשבון ככתב פוליטי?". (ארז תדמור כידוע מקורב לנתניהו. ר.ד.)

ישועה: "לא ביקשתי שם. ביקשתי לדעת אם יש בעיה עם בוקר".

חפץ: "עשה לי טובה, תשאיר אותי מחוץ לדבר הזה... זו שאלת קיטבג לשאול אותם כי מיד באים עם חלופה. הם לא פראיירים".

אין ספור פעמים חפץ מבקש מישועה להכניס ידיעות יחצ"ניות על פעילות גברת נתניהו. פעם אחת יאיר לא אוהב ידיעה ב'וואלה סלבס'. חפץ דורש להוריד.

ישועה מתקשה: "אתה יודע שאני מסייע בכל דרך אפשרית אבל מה שביקשת יגרום עכשיו לנזק מיידי וקולוסאלי".

חפץ: "לא ביקשתי כלום. הקלדתי מה שהוכתב לי".

רביב דרוקר מדווח ב'ערוץ 13' כי לשיא מגיעים הדברים, סביב יום הבחירות ב-2015. 'וואלה' קיימו ראיון עם ראש הממשלה.

אבי אלקלעי, עורך 'וואלה' מספר בעבר ל'ערוץ 13' על אותו ראיון: "כמה נתניהו וחפץ לא מרוצים ורוצים להקליט מחדש".

מנכ"ל 'וואלה' אילן ישועה מנסה לפייס (15.3.2015, שעה 19:30)

"לגבי הריאיון הבוס דבר איתי וביקש להוציא 2 קטעים. הכול בוצע כפי שביקשתם". כל זאת מאחורי הגב של אנשי 'וואלה' - המראיין דב גילהר ואבי אלקלעי - העורך. ישועה שולח את הראיון לחפץ לפני שידורו. חפץ עורך אותו. ממש כך, אומר דרוקר.

מיד לאחר מכן בכיכר רבין יוצא הימין לעצרת אחרונה ומשמעותית לפני הבחירות. ישועה מסמס לחפץ: "היי איש, שלחתי צוות ונשדר כמובן העצרת בחי".

לאחר מכן הוא מדווח לחפץ, בשעה 20:27: "וואלה הוציאה פוש למיליון איש פעמיים על השידור החי. האחרים כולל חדשות 2 מתעלמים".

17.3.2015 ביום הבחירות הקשר נמשך. ניר חפץ כותב לישועה: "הראיתי לביבי מה יש בראשית (הכותרת הראשית של וואלה). מבסוט".

ישועה לניר חפץ: "הסרטון שביקשת בכותרת ראשית". מדובר בסרטון המדובר בו נתניהו דיבר על הערבים והקלפיות.

ניר חפץ עונה: "תודה רבה!!!".

חפץ כנראה הבין בזמן אמת כמה ההתנהלות בעייתית. בשתי הזדמנויות לפחות הוא מסמס לישועה את המסר הבא (8.3.2016): "תעשה מחיקה של התכתובות בינינו".

ישועה: "ברור. מוחק כל יום".

עכשיו ההתכתבויות הללו הן ראייה מרכזית בתיק 4000, שלא קשורה לתרגיל כזה או אחר שביצעו החוקרים כפי שחשף הפרשן עמית סגל ב'ערוץ 12' את מסכת הלחצים והאיומים שהופעלו על ניר חפץ בכדי שיהפוך לעד מדינה וגם בעיות הזיכרון שגררו סתירות בין הגירסאות למסר לאירועים שלא התרחשו בכלל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;