1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הראשון שזיהה: "נתניהו יהיה ראש ממשלה". צפו

מילים חמות שכאלה מזמן לא קיבל ראש הממשלה בנימין נתניהו מידיד שכזה. ראש ממשלת קנדה לשעבר המבקר בישראל הפתיע במהלך נאום שלא בנוכחות נתניהו והמטיר עליו שבחים בפני הנוכחים: "נתניהו אתה הדמות הכי חשובה בהיסטוריה של ישראל המודרנית" | צפו בדברים שאמר 

קובי עוזיאלי, ט' חשון תש"פ 07/11/2019 07:21

הידיד הפתיע סטיבן הרפר סטיבן הרפר צילום: לע"מ

לאחר עשור שנות תכנון והקמה, ובהשקעה של כ-130 מיליון ש"ח חנכה קרן קימת לישראל את מרכז המבקרים החדש ע"ש סטיבן ג'יי הארפר באגמון החולה.

בטקס החגיגי שנערך אתמול (רביעי) אחה"צ חנכו את המרכז יו"ר קק"ל דניאל עטר וראש ממשלת קנדה לשעבר סטיבן ג'יי הארפר, אשר נרתם לקידום הפרויקט ותרם לו באופן אישי עוד בזמן כהונתו כראש ממשלת קנדה ועל שמו נקרא המרכז.

יחד גזרו את הסרט אשר פותח רשמית את מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה, שנחשב לאתר הצפרות הגדול ביותר בישראל ואחד הגדולים בעולם.

במהלך הטקס נאם ראש ממשלת קנדה לשעבר סטיבן ג'יי הארפר ואמר: "הפארק הזה הוא אחד מסיפורי השיקום הגדולים, ממש כמו שהמדינה הזו היא לעם היהודי. זה כבוד גדול שהמרכז הזה ייקרא על שמי, ואני אסיר תודה על האירוע היפה הזה שקק"ל ערכה".

בנאומו הוא הפתיע ודיבר בשבחו של ידידו ראש הממשלה בנימין נתניהו, "אני מוכרח לומר, ראש הממשלה ואני יודע שאני אמור לנקוט עמדה במדינה אחרת, אבל אני זוכר שבשנות ה-80, אני חושב שראש הממשלה היה אז שגריר, אני זוכר שישיבתי בסלון ובנימין נתניהו הופיע בטלוויזיה והוא פשוט היה מדהים". 

"מעולם לא ראיתי ישראלי ואנגלית כזו  פוקדת ומשכנעת, כזו כריזמטית" אמר ראש ממשלת קנדה לשעבר "ואני זוכר שאמרתי לאחד מאחיי בזמן הזה, שיום אחד האדם הזה יהיה ראש ממשלת ישראל. הקריירה של ראש הממשלה נתניהו הפכה את ישראל למעצמה כלכלית מודרנית מובילה, שינתה את מעמדה של ישראל בזירה הבינלאומית והיחסים הבליטריים בעולם".

"וכמובן בטחון בלתי מתפשר לישראלים ולא אכפת לי להגיד שאני חושב שראש הממשלה נתניהו אתה הדמות הכי חשובה בהיסטוריה של ישראל המודרנית וזה כבוד להיות לעמית וחבר", סיים סטיבן הרפר.

ראש הממשלה שיתף את הסרטון עם הדברים החמים והמחמיאים ברשתות החברתיות וכתב, "חברי סטיבן הארפר, ראש ממשלת קנדה לשעבר, תודה לך על המילים החמות".

על האתר החדש שנחנך

אגמון החולה נחשב בין אתרי התיירות הגדולים בישראל ומשמש כעוגן כלכלי ותיירותי לאזור הצפון כולו, האתר מושך אליו כ-420 אלף מבקרים בשנה מישראל ומהעולם. פתיחת מרכז המבקרים החדש מהווה בשורה משמעותית עבור מדינת ישראל בכלל ותושבי אזור הצפון בפרט, כמות המבקרים באתר צפויה לגדול משמעותית ולהשפיע לטובה במגוון מישורים על האזור כולו.

מרכז המבקרים החדש מציע למבקריו שלל אטרקציות טכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות למבקר לחוות את אגמון החולה ועולם הצפרות בצורה מעניינת, ייחודית ומלמדת. בין האטרקציות במרכז: תחנת VR שכוללת מיטות וכורסאות מונגשות עם משקפי מציאות מדומה בעזרתם ירגישו המבקרים איך זה להיות חלק מלהקת עגורים ולנדוד לאורך השבר הסורי אפריקאי, גלובוס לדים המציג את נתיבי הנדידה העולמיים, קיר הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון, הקיר כולל אינפורמציה אודות ציפורים וחידון. "מיני אגמון"- מיצג אשר ממחיש את השינויים שעבר אגמון החולה משחר ההיסטוריה דרך ייבוש החולה, אדמות הכבול וכו' בצורה טופוגרפית משולב עם טכנולוגיה מתקדמת ומוחשית, פינת קק"ל- בה תוצג ההיסטוריה של קק"ל על מסכי לד חדשניים ואולם הכנסים- בו תוצג תערוכת צילומי טבע. בנוסף במרכז המבקרים נבנה אודיטוריום מפואר הכולל כ-200 מקומות ישיבה, וישמש כבית קולנוע עבור תושבי הצפון אשר עד כה היו צריכים לנסוע מעל לשעה בכדי לצפות בסרט בקולנוע ומעתה יוכלו להנות מכך בקרבת מגוריהם. בנוסף באודיטוריום יוקרנו סרטים המתארים את ההיסטוריה של האגמון.

בחודשיים הראשונים יפתח מרכז המבקרים לתקופת "הרצה" במהלכה הכניסה למרכז תהיה ללא עלות, לאחר מכן הכניסה תהיה בתשלום סמלי כאשר מחצית מהתשלום יועבר לחקלאיים המקומיים והמחצית השנייה לתחזוק השקעה וטיפוח במרכז המבקרים ע"י קק"ל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא סתם הקנדים החליפו אותו  

  אוביקטיבי

  • הנה עוד חמוץ (ל”ת)


  • ביבי 


 2. איך זה שכל מנהגי העולם מעריכים את נתניהו ורק השמאל שלנו מגנה אותו כל הזמן.  (ל”ת)

  שלום

  • הוא כבר לא מנהיג 

   אוביקטיבי

 3. תזכרו-היטב לא היה מנהיג מוצלח כביבי.  

  DUDI

  • אשכול 

   אוביקטיבי

 4. נראה כמה יהיה התשלום "הסמלי"  (ל”ת)


 5. ממשלת ישראל  


 6. עוד נראה איך שכולם יתגעגעו לביבי  

  חיים

 7. ראש ממשלת קנדה  


 8. בנימין נתניהו.  

  מעיין מנתניה

 9. I agree with evry word  (ל”ת)


;