1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

סקר: רוב מוחץ מעריך כי ישראל בדרך לבחירות; מי מועדף כרה"מ?

סקר שערך מכון מאגר מוחות: 57 אחוזים מבעלי הדעה מעריכים כי נשוב בקרוב לקלפיות • כשליש מהנשאלים מעדיף בחירות חוזרות על פני ממשלת אחדות • וברקע הדיבורים על אופציה של בחירות ישירות - מיהו המועמד המועדף עלינו לראשות הממשלה? התוצאות המלאות

קובי עוזיאלי, י' חשון תש"פ 08/11/2019 08:20

שעון החול אוזל עצרת בחירות של 'דגל התורה' בבני ברק עצרת בחירות של 'דגל התורה' בבני ברק צילום: שוקי לרר

מאז הסתיימה ספירת הקולות בסיבוב השני של הבחירות, מתריעים פוליטיקאים רבים כי סבב שלישי הוא תרחיש סביר מאוד. ככל שחולף הזמן שבו ראשי המפלגות פועלים להרכיב ממשלה, נראה כי שעון החול של הכנסת ה-22 הולך ואוזל, וכי תרחיש השיבה לקלפיות הופך ריאלי מיום ליום. כך, לפחות, סבור מרבית הציבור הישראלי.

מסקר שערך מכון המחקר 'מאגר מוחות' בניהולו של פרופ' יצחק כ"ץ עבור רדיו 103FM, עולה כי שני שלישים מבעלי הדעה שהשיבו לסוקרים מעדיפים ממשלת אחדות לאומית על פני הליכה לבחירות חוזרות. השאר, 34 אחוזים, יעדיפו בחירות שלישיות.

ומה צפוי לקרות בפועל? מחישוב תשובות בעלי הדעה, עולה כי רובם, 57 אחוזים ליתר דיוק, מעריכים כי בתקופה הקרובה יתקיימו בישראל בחירות חוזרות. השאר, 43 אחוזים, סבור כי תוקם ממשלת אחדות.

לשאלה מי לדעתך מתאים יותר לכהן כראש הממשלה, נרשם יתרון לבנימין נתניהו. מהתפלגות המשיבים שבחרו בנתניהו וביו"ר 'כחול לבן' בני גנץ, עולה כי 56 אחוזים רואים בנתניהו מתאים יותר לתפקיד. השאר, 44 אחוזים, סבורים שגנץ.

הסקר נערך בין התאריכים 7-6 בנובמבר באמצעות פאנל אינטרנטי קיים, בקרב מדגם אקראי-הסתברותי של 501 משיבים, המייצגים את כלל האוכלוסייה הישראלית הבוגרת (בגילאי 18 ומעלה). טעות הדגימה האפשרית עומדת על כ-4.1 אחוזים ביחס לאומדנים השונים.

יצוין כי 12 ימים בלבד נותרו לבני גנץ כדי לנסות ולהרכיב ממשלה, כאשר בסיומן אם לא יעלה בידו להציג ממשלה כלשהי, הוא יאלץ בעל כורחו להשיב את המנדט לנשיא המדינה שעל פי החוק יכול להמתין 21 ימים נוספים, במהלכם יוכל כל אחד מ-120 הח"כים להגיע לבית הנשיא ולבשר לו כי עלה בידו לגבש סביבו ממשלה, אולם סביר להניח שהלחץ על ראשי המפלגות יגבר מצד הנשיא ונוספים ואולי מישהו יישבר וישים את האגו בצד לטובת המדינה ואזרחיה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. 38% זה לא רוב ולא מוחץ  

    פרופסור

;