1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

מה עשה רבי דב לאחר שנודע לו על המחלה

ביום שהודיעו לגאון רבי דב פלאי זצ"ל על המחלה הקשה הוא הגיע הישר מבית החולים למקום שהכי אהב הגמרא שהייתה משוש חייו • צפו בוידאו 

משה ויסברג, י"א חשון תש"פ 09/11/2019 18:16

צפו בתיעוד הגאון רבי דב פלאי זצ"ל לאחר שהודיעו לו על מחלתו הגאון רבי דב פלאי זצ"ל לאחר שהודיעו לו על מחלתו צילום: צילומסך מתוך הוידאו

הגאון הצעיר רבי דב פלאי זצ"ל ר"מ בישיבות 'זוהר התורה- ו'אוהל תורה' בירושלים שנפטר ביום רביעי בשבוע שעבר לאחר מחלה קשה בגיל 39 כשהוא בשיא פריחתו התורנית והרבצת תורה, היה אדם מופלא בכוחותיו גם ביומו האחרון עוד כתב חידושי תורה בידיו ובתחילת דף כתב "בהודאה להשי"ת". 

ל'בחדרי חרדים' הגיע תיעוד וידאו מיום שנודע לו דבר מחלתו בין כסה לעשור לפני מעט יותר משנתיים לאחר בדיקות בבית החולים הודיעו לו כי מצאו את המחלה הקשה בגופו רבי דב שהיה כולו מאיר פנים לכל אדם וכל מעייניו בתור ויגיעתה קיבל את הבשורה ויצא לבית המדרש של חסידי בעלזא בירושלים שם בחדרי בתי המדרש היה לומד במשך שעות על גבי שעות כל יום. 

מצילים את יתומי הרב דב פלאי זצ"ל: הכנסו לדף התרומות כאן>>>

רבי דב כפי שנראה בווידאו, הסתער על הגמרא והמשיך לשקוד על תלמודו מתוך מסירות נפש שלא תיאמן כאילו ששום דבר לא קרה. 

גם ביומו האחרון ובכל הימים האחרונים הוא קיבל את ייסוריו באהבה ושוחח בדברי תורה והכין את עצמו לעבור לעולם שכולו טוב באמירת וידוי ופסוקי הייחוד.

מילותיו האחרונות היו בעת ששוחח עם הגאון רב מנחם צבי ברלין ראש ישיבת רבינו חיים עוזר שהגיע לבקרו, רבי דב שוחח עמו בדברי חידושי הגר"ח הלוי בסוגיא דקיום שטרות והוא הסתלק לעולם שכולו טוב.  

מצילים את יתומי הרב דב פלאי זצ"ל: הכנסו לדף התרומות כאן>>>

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרב דב פלאי זצ''ל  

  דניאל

 2. סרט הוידאו הזה לא ממש מיום שנודע לו דבר מחלתו.  

  אלי

  • לא מדוייק 

   אריה הקטן

  • הרב אריאלי מצלם הסרט 

   משה

 3. אשריו ואשרי חלקו  (ל”ת)

  שלום

 4. חבל על דאבדין ולא משתכחין. אוי מה היה לנו.  (ל”ת)


;