1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

תוך כדי שישן: כך חוסל הבכיר ברצועת עזה

דובר צה״ל: "ניסינו לסמן לבאהה להפסיק, חוסל מהאוויר בשנתו"

אלי שלזינגר, י"ד חשון תש"פ 12/11/2019 07:45
תגיות:

"כירורגי ונקודתי" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

דובר צה״ל תא״ל הדי זילברמן הבוקר (שלישי) בתדרוך לכתבים הצבאיים ״החיסול בוצע בשעה 4:00. אבו אל עטא הוא מפקד בכיר בג׳יאהד וחיסולו היה כירורגי ונקודתי במטרה שזה יעצר בזה. הוא הפעיל את כל אירעי הקרב האחרונים כולל הירי על פסטיבל לייב סדרות, המטח של יום שישי לפני שבועיים״.

‏תא״ל זילברמן ״הוא אהב לקדם ירי רקטי סביב השעה 9 בערב. הוא היה פצצצה מתקתקת והוא תיכנן לבצע ירי רקטי בימים הקרובים, תיכנן פיגועי צליפה לימים הקרובים ושיגורי רחפנים. ראינו את זה בשטח. הפעולה עצמה בוצעה עם השב״כ ואושרה ע״י ראש הממשלה ושר הביטחון בקבינט״.

זירת החיסול. צילום: רשתות ערביות

‏עוד מוסיף דובר צה״ל ״בחודשים האחרונים ניסינו בכל דרך לסמן לבאהה להפסיק את הניסיון שלו לתקוף את ישראל ובלית ברירה הוחלט לבחור באופציית הסיכול מהאוויר. הרמטכ"ל הוא זה שיזם את הפעולה לאחר שהבין שזה הדבר הנכון. הייתה כאן הזדמנות שחיכינו לה שבוע ימים וממשנו אותה".

‏על החיסול עצמו אמר דובר צה"ל "עד כמה שידוע לנו יש מינימום נפגעים אזחיים. התקיפה בוצעה לחדר ספציפי ולא הפלנו בית שלם. הוא חוסל בשנתו". למרות הפעולה המוצלחה בצה״ל מבהירים כי לא חוזרים למדיניות הסיכולים הממוקדים. ״אנחנו לא חוזרים למדיניות הסיכולים וזה אירוע נקודתי״ מבהיר הדובר.

‏זילברמן ״אנחנו צופים ורואים תגובה רקטית גדולה של הגא״פ. באהה היה גורם בלתי מרוסן שפעל רוב הפעמים על דעתו שלו ונגד כל האינטרסים האזוריים. אנחנו שולחים הבוקר מסר לרצועה שאנחנו לא מעוניינם בהסלמה רחבה אבל לא נאפשר פגיעה בתושבי הדרום״.

‏לשאלה האם יש חשש שחמאס יצטרף לתגובה עונה הדובר ״יש חשש שחמאס יצטרף לתגובה של הגא״פ ואנחנו נערכים גם לזה.

צה"ל ערוך למספר ימי קרב כולל תרחישי הדרדרות של הרחבת ירי גם למרכז הארץ. נערכנו באופן שקט כדי להיות מוכנים לאירוע הזה. הערכות הן כי לגא"פ יש יכולת לשגר טילים גם לגוש דן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יש בעיה מוסרית עקרונית בפעולה הצבאית הזאת  

  שדולת הנשים

  • חחחח גדולללל ואגב ביבי אשם בהההכלללל (ל”ת)

   לב יהודי

  • ענק 


  • רפואה שלימה 


 2. איזה הודעה פחדנית.............  (ל”ת)


 3. מדינה מפגרת יושבים כמו תרנגולות במטווח  

  מילואימניק

  • צודק 100% 


 4. למה לא לחזור למדיניות החיסולים???? הם חייבים לפחד!!!!  (ל”ת)


 5. פחות ערבוש מסריח!  (ל”ת)


 6. יותר מידי רפיסות וחולשה בדיבורי הצבא  (ל”ת)


 7. אם הוא ישן זו בעיה כי הוא אפילו לא יודע שהוא מת  

  איג

;