1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הפרשן הצבאי מאשים: בגלל טעות הושבת כל גוש דן

הפרשן הצבאי של עיתון ידיעות אחרונות כותב, כי היתה טעות בחומרת המגבלות שהוטלו על גוש דן כתוצאה מאי הבנה והיא תוקנה. "ההנחיה שיצאה היתה 'לא לצאת למקומות עבודה שאינם חיוניים', היא תוקנה לכך שניתן לצאת למקום עבודה שבהם יש מרחב מוגן"

אלי שלזינגר, י"ד חשון תש"פ 12/11/2019 16:54

הנחיות מחמירות הפרשן הצבאי יוסי יהושוע הפרשן הצבאי יוסי יהושוע צילום: באדיבות המצלם

הבוקר בשעה 8:04, דקות ספורות לאחר שהופעלה אזעקה במרחב הערים תל אביב, בת-ים, ראשון לציון וחולון, דובר צה"ל הרחיב את הנחיות פיקוד העורף המחמירות גם לאיזור דן וירקון. על פי ההנחייה, לא יתקיימו פעילויות חינוכיות וכן אין יציאה לעבודה שאינה חיונית. בנוסף, חל איסור על התכנסות של מעל 300 איש בשטח פתוח.

כשעה לאחר מכן בשעה 9:12 הופעלו שוב התרעות בערים חולון, בת ים, אשקלון, ראשון לציון. בשעה 9:38 לאור הערכת מצב מחודשת, נמסר כי באזורים השפלה, דן וירקון ניתן לצאת לעבודה במידה וקיים מרחב מוגן תקני שניתן להגיע אליו על-פי זמן ההתגוננות.

העיתונאי יוסי יהושוע, פרשן לענייני צבא וביטחון של 'ידיעות אחרונות', צייץ בטוויטר וציין כי ‏בדיונים שהתקיימו בצה"ל בשבוע שעבר, לקראת החיסול של בהאא אבו אל-עטא, ההערכה היתה שהג'יהאד האיסלאמי יגיב בעוצמה רבה יותר - ולכן גם ההנחיות המחמירות של פיקוד העורף.

"ועדיין, היתה טעות בחומרת המגבלות שהוטלו על גוש דן כתוצאה מאי הבנה והיא תוקנה" כאמור. "ההנחיה שיצאה היתה 'לא לצאת למקומות עבודה שאינם חיוניים', היא תוקנה לכך שניתן לצאת למקום עבודה שבהם יש מרחב מוגן".

יהושוע צייץ כי "התיקון לא עזר, וחצי גוש דן הושבת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חכם ...לאחר מעשה.  

  יעקב

 2. ממש מדהים ! ששת ימים תעבוד כשביום השביעי תשבות.  (ל”ת)


 3. So what?  (ל”ת)


 4. ככה זה שרוצים להפוך את יום שבת  

  אברהם

  • כמה שזה נכון... בדיוק יום לאחר שאושרו 22 קווים חדשים בגוש דן. כל גוש דן הושבתה. (ל”ת)

   יהודי

  • מדהים 

   שי

 5. ישנו פתגם באנגלית Better safe than sorry  

  יעקב

;