1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

נתניהו: "אנחנו בעיצומה של מערכה, סיכמנו על צעדי ההמשך"

ראש הממשלה קיים דיון ביטחוני עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ ובכירי מערכת הביטחון במפקדת פיקוד הדרום • "אנחנו בעיצומה של מערכה. סיכמנו על צעדי ההמשך" • "הם יודעים שאנחנו יכולים להגיע אליהם לנקודות המסתור בדיוק כירורגי" • בנט: "יישאו באחריות להחלטות"

ארי קלמן, ט"ו חשון תש"פ 13/11/2019 16:59

צפו בוידאו ראש הממשלה בפיקוד הדרום ראש הממשלה בפיקוד הדרום צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד לפני זמן קצר עם בכירי מערכת הביטחון בחדר המצב של מפקדת פיקוד הדרום. בתום הדיונים הבהיר נתניהו כי המערכה טרם הסתיימה.

בפתח הדיון אמר ראש הממשלה, כי "יש כאן שינוי אמיתי של המשוואה משום שעכשיו יודעים ראשי המחבלים ואחרון הפעילים שלהם, שאנחנו יכולים להגיע אליהם לנקודות המסתור בדיוק כירורגי, ולפעול נגדם".

"זה שולל מהם את התחושה הזאת שהם יכולים לפעול נגדנו, נגד האזרחים שלנו, תוך כדי הסתתרות מאחורי האזרחים שלהם" אמר רוה"מ, "זה שינוי של המשוואה כי הם כולם יכולים להיות על הכוונת. זה שינוי גדול מאוד, וזה מחזק מאוד את ההרתעה של ישראל ואת היכולות שלה מול המחבלים".

"אנחנו בעיצומה של מערכה" הדגיש נתניהו, "אנחנו מקווים שהיא תהיה קצרה ככל האפשר. פנינו אינם להסלמה, אבל אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להחזיר את השקט והביטחון לתושבי הדרום ולתושבי ישראל. אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה".

"אני רוצה לברך אתכם" פנה נתניהו לנוכחים, "את הרמטכ"ל, את אלוף הפיקוד, את השב"כ ואת אמ"ן. יש כאן עבודה פנטסטית של המפקדים והחיילים."

בתום הדיון אמר ראש הממשלה: "סיימנו עכשיו התייעצות ביטחונית כאן בפיקוד הדרום עם שר הביטחון, הרמטכ״ל, ראש אמ״ן וראש השב״כ. סיכמנו על צעדי ההמשך".

"יש כאן הישג גדול של מדינת ישראל לחיזוק נוסף של ההרתעה שלנו. רבי המחבלים יודעים שאנחנו יכולים לשים אותם על כוונת ואנחנו אכן נשים על כוונת את כל מי שבא לפגוע בנו".

נתניהו הדגיש, כי "מעבר לכך פנינו לא להסלמה אבל אנחנו נדע לעשות את כל הפעולות הדרושות שסיכמנו עליהן כדי להמשיך להגן על מדינת ישראל ואזרחיה".

 

שר הביטחון, נפתלי בנט אמר בתום הדיון: "אנחנו נמצאים ביום השני של המערכה בעזה. ההישגים טובים - אדריכל הטרור של הג'יהאד האסלאמי חוסל, ויש הרתעה, אבל הדרך עוד לפנינו".

"אנחנו צריכים שכל מחבל וכל יזם טרור יידע שהוא נושא על גבו טיימר לסוף חייו, וההחלטה בידי כל בן אדם להחליט אם להמשיך בפעילות טרור ולסיים את החיים או לעזוב את הטרור. החלטה דומה יש גם לג'יהאד האיסלאמי כארגון".

"נראה כרגע שהג'יהאד האיסלאמי רוצה לגרור את תושבי עזה לנזקים הרבה יותר גדולים. זו החלטה שלהם האם הם יגררו את אזרחי עזה ותושביהם שלהם לדבר הזה. אנחנו מקווים שלא, אבל הם יישאו באחריות להחלטות שלהם בשעות הקרובות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מצחיקים טישטשו את האנשים ובסוף הסרטון רואים אותם  

    ישראל

    • טובבבב טובבבב (ל”ת)


;