1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

אשדוד: בליל שבת ראש הישיבה מנע חילול שבת גדול

צינור ביוב רציני ומרכזי התפוצץ בסמוך לקהילה החרדית באשדוד והעבודות המשיכו לתוך השבת, ראש ישיבת גרודנא שהגיע למקום דרש ממנכ"ל העירייה להפסיק את העבודות

משה ויסברג, י"ח חשון תש"פ 16/11/2019 19:12

האברכים מחו ראש ישיבת גרודנא הגר"מ שמידע ראש ישיבת גרודנא הגר"מ שמידע צילום: באדיבות המצלם

ביום שישי לפני כניסת השבת, אירע פיצוץ גדול מאוד בצינור ביוב מרכזי ברחוב בני ברית פינת רחוב משה סנה, בקטע הסמוך לאזורים החרדיים ברובע ג' בעיר. שירותי העירייה הגיעו ועמלו שעות ארוכות על תיקון התקלה. אלא שבמקביל לכך, בעוד הפועלים עושים את עבודתם הלכה ונכנסה שבת קודש.

עקב סמיכות מקום העבודות לקרית ישיבת גרודנא בעיר, עלו מספר תושבים מבני הקהילה החרדית באזור אל מעונו של ראש הישיבה הגר"מ שמידע לעדכנו בחילול השבת הגדול. ראש הישיבה שזה עתה החל בסעודת השבת עשה את צעדיו לעבר מקום העבודות, כשהוא דורש לשוחח עם מנהל העבודות במקום.

תושבים מבני המקום מספרים ל'בחדרי חרדים', כי לאחר דין ודברים קצר הוברר לראש הישיבה כי אין בעבודות הללו כל נחיצות של פיקוח נפש הדוחים את השבת. אי לכך דרש ראש הישיבה באופן נחרץ ממנכ"ל העירייה אילן בן עדי שנכח במקום להפסיק את העבודות לאלתר, תוך שהוא מודיעו בצורה חד משמעית, כי באם לא יענה לבקשתו ייצאו מאות תושבי האזור למחות בכל הכוח ולמנוע בגופם את חילול השבת המתמשך.

התושבים מספרים כי לאחר דרישתו הנחרצת של ראש הישיבה ולקול מחאת האברכים הופסקו העבודות לאלתר לשמחת לב תושבי האזור החרדים לדבר ה'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ביוב  


    • הרב שמידע 


  2. כל הכבוד העיריה עושה גם ניקיונות באזורים מרוחקים מחרדים  (ל”ת)

    אשדודי

;