1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

עוקץ נוצץ • חבר בבורסה נעלם עם 20 מיליון דולר

יהלומן שגייס מעמיתיו, בהם גם יהלומנים חרדים, הלוואות תמורת ריבית גבוהה, חדל להשיב את הכסף - וירד למחתרת • היקף ההונאה מוערך בכ-15 עד 20 מיליון דולר
יקי אדמקר, בחדרי חרדים, כ"ה ניסן תשע"ב 17/04/2012 16:29

גידול משמעותי. יהלום. צילום: יעקב נחומי יהלום. צילום אילוסטרציה: יעקב נחומיפרשת עוקץ חדשה, בהיקף מוערך של 15 עד 20 מיליון דולר, מסעירה בשבוע האחרון את בורסת היהלומים ברמת-גן.

פרשת העוקץ התנהלה במשך כמה חודשים, כאשר חבר בבורסה העניק לאנשי עסקים החברים בבורסה ריביות גבוהות יותר מהמקובל בשוק תמורת הלוואות. בתקופה האחרונה הפסיק הלווה להחזיר את הכספים, ובימים האחרונים ירד למחתרת.

על פי המידע, היקף ההשקעות שככל הנראה ירדו לטמיון, הוא בין 15 ל-20 מיליון דולר. בין היהלומנים שאיבדו את כספם ישנם גם חרדים.

גורמים רשמיים בבורסה סיפרו, כי טרם התקבלה תלונה רשמית מצד חברים בבורסה שנפגעו בעוקץ. חבר בבורסה המכיר את פרטי הפרשה העריך בשיחה עם 'בחדרי חרדים', כי לא צפויה להירשם קריסה של יהלומנים בעקבות הפרשה, היות ומדובר בסכומים קטנים באופן יחסי.

בשבוע שעבר הורחק חבר בורסה שהיה מעורב בעקיפין בעוקץ.

במקביל, במשטרה וברשות המיסים טרם סיימו לחקור את הפרשה שנחשפה בחודש ינואר האחרון - ואשר נחשפה וסוקרה ב'בחדרי חרדים' בהרחבה - אודות הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים. בחקירה המתנהלת עדיין נחקרו ונעצרו אנשי עסקים וחברי בורסה רבים, בהם חרדים.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מגיע להם כבר כתוב שאסור לקבל ריבית  (ל”ת)

  שור זועם

 2. זה עוקץ זה?  

  בקל

 3. העוקץ לא חבר בבורסה  

  חבר בורסה

 4. חמדנים חמדנים חמדנים!!!  

  מגיע להם!

;