1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

לא יאומן: אלו החפצים שהבריח האסיר בגופו

במהלך קליטתו של אסיר ערבי, הוא עורר את חשדם של הסוהרים וצפצוף המגנומטר הוביל אותם אל אמצעי תקשורת שונים המאוחסנים בתוך בטנו 

אלי שלזינגר, י"ט חשון תש"פ 17/11/2019 15:13

המגנומטר תפס אסירים בטחוניים בכלא אסירים בטחוניים בכלא צילום: Hassan Jedi/Flash90

בתהליך הקליטה של עצור שטח שהובא לבית הסוהר 'מגידו', תוך כדי בידוק וחיפוש שערכו עליו סוהרי בית הסוהר במכלול הקליטה, עוררה בדיקת המגנומטר חשד להימצאות חפץ זר באזור בטנו. חשדם של הסוהרים התחזק לאור רצונו העז של העצור "לסיים את הקליטה מהר ככל הניתן ולהכנס לאגף".

עם התגברות החשד לניסיון הברחה בתוך גופו, הנחה מפקד היחידה על פינוי העצור לבית חולים בליווי צוות סוהרים להמשך בירור רפואי. בבית החולים נערך לעצור צילום רנטגן בו נראו בבירור מכשירי לטלפון נייד הנמצא בתוך גופו.

לאחר בדיקת הרנטגן אושפז העצור ובהליך רפואי נשלפו מגופו שני טלפונים סלולריים, 2 לוחות מקשים ו-3 כרטיסי סים. לציין כי עיכוב בהוצאת החפצים שהיו בגופו היה ככל הנראה מביא לפגיעה קטלנית באיבריו הפנימיים ואף למותו.

העצור משתייך לארגון החזית העממית והשתחרר מבית סוהר גלבוע בחודש יוני האחרון, זהו מעצרו השלישי.

לאחרונה נחשפים על ידי סוהרי שירות בתי הסוהר אירועים רבים בהם נעצרים מחבלים במטרה להבריח בתוך גופם מכשירי טלפון ניידים לתוך בתי הסוהר הביטחוניים שישמשו להכוונת פח"ע מבפנים. גם בשגרה וגם בתקופת חירום סוהרי ולוחמי שב"ס נדרשים לעירנות מירבית 24/7 בכל ימי השנה.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל!!!!!!!!!!!  

    שאלתיאל

;