1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. פוליטי

הסכמות בין גנץ לליברמן בנושאי דת - הנהגת 'כחול לבן' תתכנס

רגעי הכרעה: בתום פגישת המשא ומתן שנערכה היום בין חברי צוות המו"מ של הליכוד וכחול לבן, מדווחות השתיים כי הן הגיעו להתקדמות ממשית בנושאי דת ומדינה. בהמשך הערב מתוכננת פגישה חברי הקוקפיט של מפלגת כחול לבן • "הושגה התקדמות של ממש בניסוח קווי היסוד"

ארי קלמן, י"ט חשון תש"פ 17/11/2019 17:28

סיבה לדאגה? גנץ וליברמן גנץ וליברמן צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

הישורת האחרונה: לקראת סיום התקופה בה ניתנה האפשרות לבני גנץ להרכיב ממשלה - הסכמות משמעותיות בין כחול לבן לישראל ביתנו סביב נושאי הדת, כאשר הערב תתכנס הנהגת כחול לבן לדיון מכריע בנוגע לאפשרות כי תקום ממשלת מיעוט.

בהודעה משותפת ששיגרו 'כחול לבן' ו'ישראל ביתנו' נמסר כי "בסיום הפגישה בין צוותי המו"מ של ישראל ביתנו וכחול-לבן מסרו הצדדים כי הושגה התקדמות של ממש בניסוח קווי היסוד, ובפרט בנושאים הנוגעים לענייני דת ומדינה".

לא ברור על איזה הסכמות מדובר אחרי שלא נרשמו חילוקי דעות בין שתי המפלגות לאורך מערכת הבחירות כאשר השתיים הצהירו כי יתמכו בחוק הגיוס ככתבו וכלשונו, יפעלו לטובת תחבורה בשבת, יבטלו את חוק המרכולים ויקדמו את מצווה הכותל.

עוד סוכם בפגישה, כי נציגי הצדדים ייפגשו שוב הערב ומחר כדי לחתור להסכם.

בתוך כך, חברי הקוקפיט של 'כחול לבן' מתכוננים הערב (ראשון) לישיבה מכרעת על האפשרות כי תקום ממשלת מיעוט בתמיכת הסיעה הערבית כשבהודעת המפלגה נמסר כי "בפגישה יעדכן גנץ גם על פגישתו עם הנשיא אתמול והאופציות העומדות על הפרק".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. טעות בכותרת  

  אלמוני

 2. עת צרה היא לחרדים וממנה לא יוושעו....  

  שריר

 3. השלב הבא של קואליצית מורשת אנוטיוכוס  

  צבע אדום

 4. תיקון  


 5. ליברמן הבוגד  


  • אתה כבר יודע מה הקואליציה המועדפת על בורא עולם ? 

   רפאל סטברוס

;