ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
השחקן טבל במקווה

יו"ר ש"ס הפתיע במחזה: "מרן בחיים, אבל אנחנו לא רואים אותו"

חדש: מחזה שאורכו כשעה וחצי עם השחקן יעקב כהן שגילם את דמותו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל - הוקרן בלוד בהשתתפות צמרת ש"ס | השר אריה דרעי לנוכחים: "רבינו עובדיה יוסף לא מת. הוא חי אתנו אבל אנחנו לא זוכים לראות אותו" | ומדוע טבל השחקן במקווה לפני המחזמר

יו"ר ש"ס הפתיע במחזה: "מרן בחיים, אבל אנחנו לא רואים אותו"
מחזמר על מרן הרב עובדיה צילום: קים - צילום אירועים ומגנטים

מחזה מיוחד על סיפור חייו ופעלו של מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצ"ל, עלה לראשונה בסוף השבוע בלוד, ביוזמת ראש העיר עו"ד יאיר רביבו וצמרת ש"ס.

במחזה שהופק מטעם הלל הפקות של מאיר טייב ושאול שלו ושאת התסריט והבימוי שלו ערך ניר קפטן, משתתפים שחקנים מוכרים ומוערכים כמו יעקב כהן שגילם את דמותו של מרן, גולן אזולאי, גיל קפטן, מוריס כהן, בזמר יובל טייב וכן איזו ליבוביץ. המחזה מגלם ומספר את תולדות חייו של מרן מילדותו בירושלים, בחרותו ותקופת נישואיו הראשונים, רבנותו בתל אביב ובקהיר, עלייתו על כס הראשון לציון ופועלו למען עם ישראל בהקמת 'אל המעיין' ואת תנועת ש"ס ועד לרגעיו האחרונים. המחזה כולל גם התייחסות רבה למסירות נפשה של רעייתו הרבנית מרגלית ע"ה עבור לימוד התורה של מרן הרב עובדיה.

מחזמר בלוד על הרב עובדיה יוסף

ראש העיר יאיר רביבו גילה באירוע כי החליט לקרוא לרחוב הראשי בשכונת "נוף איילון" (המוכרת יותר בשמה "אחיסמך") על שמו של מרן זצ"ל. יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי, שהגיע למקום בשיאם של האירועים הביטחוניים בדרום, אמר: "רבינו עובדיה יוסף לא מת. הוא חי אתנו אבל אנחנו לא זוכים לראות אותו".

לאחר מכן עלה המחזה המיוחד, שאורכו כשעה וחצי. עם סיומו, נעמד מול הקהל השחקן יעקב כהן שגילם כאמור את דמותו של הרב עובדיה והודיע לקהל כי הגלימה והמצנפת שאותם לבש, הם של מרן ומי מהקהל שירצה, יוכל לבוא ולהתברך מהם. גורמים הקשורים למחזה אומרים כי כהן סירב בתחילה ללבוש את בגדיו של מרן, אולם משהבין את חשיבות העניין הסכים, לא לפני שהלך לפני כן לטבול במקווה טהרה.

המחזה יוצג בקרוב בערים נוספות ולוד נבחרה לזו שבה יעלה המחזה לראשונה.

נציגי ש"ס מכמה וכמה ערים רצו לקבל את זכות הראשונים להעלאת המחזה, אולם לוד זכתה בבכורה הודות למאמצים רבים שהשקיע מנהל תחום מגזר חרדי בעירייה בני סיתאלכיל ובגיבוי מחזיק תיק חרדים בעירייה – נציג ש"ס מאיר אסולין המכהן כמשנה לראש העיר.

יצוין כי באירוע השתתפו גם חברי הכנסת משה אבוטבול, ינון אזולאי מיכאל מלכיאלי, מנכ"ל עיריית לוד אהרן אטיאס, וכן יו"ר המועצה הדתית עמרם איבגי.

 

מרן הרב עובדיה לוד יעקב כהן יאיר רביבו אריה דרעי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד