1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2020

נתניהו במתקפה חריפה על 'כחול לבן': "מה עבר לכם במוח?" • צפו

ראש הממשלה נשא הערב נאום חריף במיוחד נגד ראשי 'כחול לבן' נגד האפשרות שיקימו עוד השבוע ממשלת מיעוט בתמיכת הח"כים הערבים מבחוץ: "מנהלים מו"מ עם תומכי טרור? זאת סטירת לחי למי שהצביע לך בני גנץ!" • עם זאת, נתניהו לא הזכיר ולו במילה לטוב או לרע את ליברמן

קובי עוזיאלי, ארי קלמן, י"ט חשון תש"פ 17/11/2019 20:41

נמנע מלתקוף את ליברמן בנימין נתניהו נואם בנימין נתניהו נואם צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

שרי וחברי הכנסת של תנועת 'הליכוד' השתתפו הערב (ראשון) בכנס 'הליכוד' בגני התערוכה נגד ממשלת המיעוט שאולי תקום בראשות בני גנץ ובתמיכת הח"כים הערבים מבחוץ.

הנואם המרכזי היה כמובן ראש הממשלה יו"ר 'הליכוד' ח"כ בנימין נתניהו שמיקד את נאומו במתקפה על ראשי 'כחול לבן' ועל חברי הרשימה הערבית המשותפת.

צפו בנאום המלא:

"אנחנו פה כאיש אחד ומחר ניפגש בכנסת עם כל הסיעות כולן, כי אנחנו מבינים שאנחנו חייבים להיכנס לפעולת חירום מול מצב חירום", פתח נתניהו את דבריו, "אנחנו נמצאים ברגע גורלי למדינת ישראל. ראשי כחול לבן, בני גנץ, גבי אשכנזי, ובוגי יעלון, החליטו להקים ממשלת מיעוט שתהיה תלויה בחברי הרשימה הערבית המשותפת".

"שאני אומר ערבית אני לא מדבר על ערבים", הבהיר נתניהו מחשש שיואשם שוב בגזענות, "ערבים יכולים להיות ציוניים ולתמוך במדינת ישראל, אבל הם לא ציוניים ולא תומכים במדינת ישראל. להיות תלויים בהם בכל עת, ובמיוחד בעת הזאת, זאת סכנה עצומה למדינת ישראל וזאת נקודת שבר בתולדות המדינה שלא הייתה כדוגמתה".

ראש הממשלה תקף ואמר, "חברי הכנסת של הרשימה המשותפת תומכים בארגוני הטרור וקוראים לחיילי צה״ל רוצחים. הם רוצים גם עכשיו להעמיד את חיילי צה״ל לדין כפושעי מלחמה. בני גנץ, אני אומר לך - הם רוצים להעמיד אותך לדין כפושע מלחמה. אותו דבר גם לגבי אשכנזי ובוגי יעלון. איתם אתה הולך להקים ממשלה שתהיה תלויה בהם? מה עבר לכם במוח?".

"יותר מזה", המשיך נתניהו ופנה ליו"ר 'כחול לבן', "בני, אתה קיבלת תדרוך ועדכונים שוטפים במהלך השבוע האחרון על המצב הביטחוני והתפתחות המהלכים. ידעת בדיוק מה מוטל על הכף. ובכל זאת בזמן שהיינו במערכה צבאית, כשהותקפנו בטילים, כשאזרחינו ישבו במקלטים, כשהחיילים שלנו סיכנו את חייהם, באותו זמן בדיוק אתם מנהלים משא ומתן עם אותם חברי כנסת שתומכים בארגוני הטרור? זה מעל לפוליטיקה, זה אבסורד, זה בלתי נתפס. זאת סטירת לחי לאזרחי ישראל, לחיילי ישראל, זאת סטירת לחי למי שהצביע לך בני גנץ!".

לדבריו, "זה לא רק פגיעה חמורה בביטחון ישראל. זה גם פגיעה חמורה בדמוקרטיה הישראלית. כי מה אתם הבטחתם? מה הייתה הבטחת הבחירות שלכם? בני, גבי, בוגי ויאיר? אמרתם "ישראל לפני הכל" ועכשיו האמת מתגלה. לא ישראל לפני הכל - אלא השלטון לפני הכל".

הוא הזכיר למצביעי הימין שנותרו בבית בבחירות האחרונות, ""אנחנו הזהרנו במהלך הבחירות ואמרתם שהם יקימו גוש חוסם וממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת. הם כל הזמן הכחישו. בני גנץ הכחיש וגם יאיר לפיד. יאיר לפיד אמר ״תמיד מעניין לעקוב איך ביבי ממציא שקר. אז הנה האמת - כחול לבן לא עושה גוש חוסם עם המפלגות הערביות, פשוט לא. בלי אולי ובלי אבל - לא וזהו״. אז אני רוצה לשאול את גנץ ולפיד - מה נשתנה? הרי אתם עושים איתם משא ומתן פוליטי עכשיו. אתם עושים איתם גוש עכשיו. אתם עושים איתם ממשלה עכשיו. הולכתם שולל את המצביעים שלכם, זאת גניבת דעת. ואתם מדברים על דמוקרטיה? על טוהר מידות? זה לא נתפס בביטחון, לא נתפס בדמוקרטיה ובלתי אפשרי".

"דבר נוסף ידידיי, בחירות זה דבר רע למדינת ישראל. אנחנו לא רוצים בחירות. יש דבר הרבה יותר גרוע וזאת ממשלת מיעוט מסוכנת שנשענת על איימן עודה ואחמד טיבי. ממשלה כזאת היא איום קיומי על מדינת ישראל. אני אתמול עמדתי במשרד שלי ואני אמרתי שיש טלפון אדום ותארו לכם, וזה קורה כמעט כל ערב, שהטלפון מצלצל. תארו לכם מצב שראש הממשלה מקבל טלפון ואומרים לו שצריך לתקוף מיידית שתי מטרות. וראש ממשלה בממשלת מיעוט אומר: רגע, אני צריך לעשות טלפון. מר עודה, שתי מטרות זה בסדר? לא? אחת, בסדר? כלום? אבל אתה מבטיח שאתה לא מפרק את הממשלה? וד"ר טיבי מבטיח?".

"אתם צוחקים, זה נשמע כמו פרודיה", אמר נתניהו לקהל שנכח באולם, "אבל אני לא מגזים. משום שאחמד טיבי אמר לפני כמה ימים שאם הייתה קמה ממשלת מיעוט המבצע הזה לא היה יוצא לפועל" והזהיר "אבל זה בדיוק מה שהולך להיות כאן וזה יכול לקרות עד יום רביעי, וזה יכול לקרות אחריו. מישהו מעלה על הדעת אפשרות כזאת? זאת הפקרות ממדרגה ראשונה. הם מצדיקים את זה ואומרים שזה בסדר, זה רק ממשלת מעבר, זה רק כדי להוריד את הליכוד. לשלושה חודשים. אני אומר לכם שממשלה כזאת אסור שתקום לא ליום אחד ואפילו לא לרגע אחד".

"למה אסור שתקום ממשלה כזאת?", אמר יו"ר 'הליכוד' והביא לראיה, "תקשיבו למה שאומר חמינאי שליט איראן. שלשום הוא מסביר שהוא לא רוצה להשמיד את כל היהודים אלא רק את מדינת ישראל. אתמול הוא אומר שחיסול המשטר הציוני משמעותו שהפלסטינים יבחרו את הממשלה שלהם ויסלקו אנשים כמו נתניהו. אני אומר לכם שאם תקום ממשלת מיעוט כזאת יחגגו בטהרן, יחגגו ברמאללה, יחגגו בעזה. כמו שהם חוגגים אחרי כל פיגוע, אבל זה יהיה פיגוע לאומי היסטורי במדינת ישראל - ואסור שזה יהיה".

לסיום נאומו שנמשך רבע שעה, אמר ראש הממשלה, "לכן אני קורא לראשי כחול לבן - יש אפשרות להקים ממשלה ביחד. יש אפשרות להימנע מבחירות. יש אפשרות לעשות את הדבר האחראי. אבל קודם כל אתם צריכים לעשות את הדבר האחראי ולגלות אחריות לאומית. לכן אני קורא לכם - תתייצבו ברגע זה, הערב, ותאמרו לעם בצורה חדה וברורה שאתם מורידים מעל הפרק את הרעיון ההזוי של ממשלה שנשענת על חברי הרשימה הערבית המשותפת. רבים רבים בעם מבינים את הסכנה. מה שצריך עכשיו זה אחדות - אחדות ולא מיעוט. ואתם יודעים את האמת - שהאמת איתנו, הצדק איתנו והעם איתנו. תורידו את הרעיון ההזוי הזה עכשיו, עוד הערב".

יצוין כי לאורך נאומו לא הזכיר ולו במילה לטוב או לרע את מי שהיה שק חבטות לאורך מסע הבחירות האחרון וגם בימים שאחריהן - יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן שבידל את עצמו ממחנה הימין ובכך יצר את הפלונטר הסבוך, כך שאין רוב לאף גוש להקים ממשלה יציבה ואיתנה והפתרון היחיד הנראה לעין הוא ממשלת אחדות כלשהי.

ב'כחול לבן' הגיבו לנאומו של נתניהו ומסרו: "תושבי הדרום לא זכו ל"כנס חירום", גם לא החולים שזרוקים במסדרונות בתי החולים, לא הקשישים ולא הנכים. כרגיל, נתניהו דואג רק לנתניהו".

יו"ר 'הרשימה המשותפת' ח"כ איימן עודה הגיב לנאום נתניהו ואמר: "לא יהיה מחלף "בנימין", או "תיכון נתניהו". הוא חתם הערב את מורשתו כעבריין מריר שלא ידע להפסיד, רק לפגוע ולהסית כנגד מי שהיה אמור לשרת. כולנו, ערבים ושותפנו היהודים, ננשום אנחת רווחה ביום שילך ונמשיך להאבק למען שלום, שיוויון, דמוקרטיה וצדק חברתי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא הזכיר את החרדים, וזה סימן רע כי ידוע כאדם בוגדני.  (ל”ת)

    שריר

;