1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. צרכנות

כמה עובדות על הדק המושלם עבורכם

רבים מהבתים בישראל בוחרים בין דק סינטטי לדק טבעי בשלב בניית הבית, לאחר סקר שוק קצר תבינו שזוהי הוצאה לא קטנה כלל אז חשוב לדעת כמה עובדות על הדק המושלם עבורכם
ראשית עלינו לדעת כי דק טבעי מעץ מלא בין אם הוא מאורן טיק או איפאה הוא דורש טיפול ותחזוקה אחת לחצי שנה ועד לשנה על מנת שיהיה שמיש

כתבה מקודמתכ"א חשון תש"פ 19/11/2019 11:15

דק לגינה דק לגינה צילום: טייק דק

רבים מהבתים בישראל בוחרים בין דק סינטטי לדק טבעי בשלב בניית הבית, לאחר סקר שוק קצר תבינו שזוהי הוצאה לא קטנה כלל אז חשוב לדעת כמה עובדות על הדק המושלם עבורכם
ראשית עלינו לדעת כי דק טבעי מעץ מלא בין אם הוא מאורן טיק או איפאה הוא דורש טיפול ותחזוקה אחת לחצי שנה ועד לשנה על מנת שיהיה שמיש.

במידה ולא טיפלנו בעץ בתקופה זאת סביר להניח כי הוא הרקיב ולא יהיה נוח לשימוש בעתיד, מכך קם הצורך בדק סינטטי אשר לא דורש טיפול ותחזוקה כלל! (ראש שקט כמו שאנחנו הישראלים אוהבים לומר).
חשוב לומר כי אין על המראה של העץ הטבעי ואף תחליף עץ לא יהיה בדיוק זהה אבל לאורך השנים אנחנו יכולים לחסוך כסף רב על שימון, תיקוני הדק ובעיקר בזמן הדורש לטפל בדק.

במידה ובחרנו דק סינטטי ישנם 3 משפחות של דקים סינטטים אשר מיובאות לארץ:
1) דק סינטטי חלול- הדק הזול ביותר אשר מורכב מ 50 אחוז פלסטיק ו50 אחוז עץ ונחשב להכי פחות חזק בקרב הסינטטים.

2) דק סינטטי מצופה- מה שנקרא דק סינטטי אמריקאי המגיע עם 25 שנות אחריות בדר"כ ואפשר לומר גם די פופולרי. פה תמצאו חברות שונות ורבות עם עיקרון אחד פשוט עץ גרוס ודחוס עם ציפוי פלסטיק בחלקו העליון של חומר הגלם.
לדק יש מספר היתרונות כמו עמיד בפניי שריטות וכתמים אך ידוע גם כמתחמם ומתקלף בשמש לאחר מספר קטן של שנים.

3) דק סינטטי מלא- אשר למוצר פרימיום בקרב הסינטטים כמו של חברת טייק דק
חומר הגלם המורכב בעיקר מעץ כ70 אחוז הוא בעל יכולת העמידות הגבוהה ביותר בקטגוריה וידוע גם כטבעי ביותר מבחינת הנראות שלו, הדק המיוצר באנגליה מיובא עם חומרים מיוחדים למזרח התיכון כמו היכולת שלו לאי חימום, ודהייה בשמש הישראלית.
צד אחד מחורץ אשר מתאים למקומות סביב הבריכה וצד אחד עם טקסטורה המדמה עץ טבעי בדרך הטובה ביותר.

את הדקים הסינטטים תוכלו למצוא בגוונים רבים כמו לבן אפור וכמה גוונים של חום אשר יוכלו להשתלב לכם היטב בגינה החדשה וזאת מבלי הצורך לצבוע מידי שנה, יש לזכור כי התקנת הדק הנה חשובה לא פחות מהבחירה בסוג החומר העליון וכי יש לבחור בעל מקצוע טוב ואמין שמכיר היטב את סוגי החומרים.

דקים מעץ טבעי-
אם בכל זאת בחרנו בעץ טבעי עלינו לבחור בין אורן איפאה וטיק בורמזי.

אורן- דק אורן הפשוט והפופולרי כל כך, רבים בישראל ובעולם בוחרים באורן הידוע עם המחיר הנוח ביותר (
במיוחד הישראלים ), אך יש לזכור כי הוא גם הכי פחות עמיד בקטגוריה.

איפאה- דק האיפאה ידוע כמוצא איכותי וטוב במיוחד בישראל אשר הגוונים שלו נשמרים היטב לאורך שנים במיוחד במקומות חמים ולחים.

דק טיק- הדק פרימיום אם אמרתם דק מעץ אמרתם חד משמעית דק טיק אשר מיובא מאינדונזיה עם גוונים מיוחדים ומרהיבים במיוחד, כמו כן זהו גם הדק היקר ביותר בקרב הדקים בישראל ובעולם ומשמש בדר"כ בגינות יוקרה.

אם אתם עדיין בהתלבטות היעזרו בבעל מקצוע לדקים או ביועץ באחת מחברות הדק המובילות בישראל.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;