1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

סאטמר כמו BDS? המערכת הפוליטית סוערת

בעוד בירושלים נערכים לבואו של הרבי מסאטמר בקבלת פנים המונית, המערכת הפוליטית סוערת סביב ביקורו של האדמו"ר האנטי ציוני. מאיציק שמולי ועד עופר ברקוביץ • מירב בן ארי במשפט מזעזע: "צריך למנוע את כניסתו לארץ של הרב המטורלל הזה"

ארי קלמן, כ"א חשון תש"פ 19/11/2019 16:04

ח"כית מרצ מגנה על הרבי הרבי מסאטמר בהגיעו לישראל הרבי מסאטמר בהגיעו לישראל צילום: ארי ק

בירושלים נערכים למעמד קבלת הפנים לאדמו"ר מסאטמר שנחת לפנות בוקר בישראל ובעקבות הודעת המשטרה על סגירת הצירים לכבודו של האדמו"ר שצפוי לאסוף סביבו רבבות חסידים ואנשי העדה החרדית - המערכת הפוליטית סוערת.

חילוקי הדעות החלו לאחר הקלטה שהתפרסמה ובה נשמעים בכירי החסידות תוקפים את המדינה לאחר שאספו חמש מיליון דולר לתמוך במוסדות שלא מקבלים תקציב מהמדינה אותה הם כינו "עמלק" - ברשתות החברתיות השוו את פעילותו של האדמו"ר מסאטמר לפעילות של תנועת ה BDS שפועלת נגד מדינת ישראל ועל חבריה נאסרה הכניסה לארץ.

ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה כתב בטוויטר: "מדינה בהפרעה", כשהוא מתייחס לביקורו של האדמו״ר מסאטמאר, לדבריו, "אדמו"ר של שנאה למדינה עם עמדות אייתוליסטיות מגיע ארצה; במקום לממש את החוק ולסגור לו בפרצוף את שערי נתב״ג, סוגרים עבורו צירים כדי שיוכל לדלג ביתר קלילות ממקום למקום ולטנף על המדינה".

ראשי הקהילה מקבלים את הרבי מסאטמר בנתב"ג. צילום: ארי ק.

גם חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי כתבה, "בושה וחרפה. כמו שנלחמים ומונעים כניסה של פעילי BDS כך צריך למנוע את כניסתו לארץ של הרב המטורלל הזה", לדבריה, "מי שנלחם במדינת ישראל ופועל נגד קיומה צריך להישאר מחוץ למדינה ועוד לחשוב שחוסמים עבורו כבישים, איזו החלטה אומללה".

מנגד, חברת הכנסת תמר זנדברג ממרץ הביעה תמיכה מפתיעה וכתבה כי היא "תומכת בכניסת האדמו"ר מסאטמר לארץ ואם דרושים סידורי ביטחון מיוחדים יש לקיימם ולא לסכן הציבור בגלל עמדה פוליטית שלו או של החסידות. ישראל לא יכולה ולא צריכה לרדוף פוליטית אף אדם או ארגון".

חילוקי הדעות הפוליטיות סביב ביקורו של הרבי לא פסחו על עיריית ירושלים לאחר שפרסמנו כי חבר המועצה יובב צור קרא שלא לאפשר את חסימת רחוב יואל בירושלים עבור האדמו"ר גם יו"ר סיעת התעוררות עופר ברקוביץ׳ תקף את ראש העיר משה ליאון בעקבות הביקור.

ברשת הטוויטר כתב ברקוביץ׳ בהתייחסו למצב התנועה בירושלים כי "כשיגיע אורח חשוב לעיר. מנהיג סאטמר, שמדבר נגד הציוניים ורואה בהם עמלק. בשבילו יסגרו גם כמה כבישים", ברקוביץ טוען כי לא נעשה דבר להפחית את הפקקים בעיר לטענתו, "מר ליאון ממלא פיו מים. בושה וחרפה. ושוב פגיעה בתושבי ירושלים שישלמו את המחיר".

ההתקפה הזו מצטרפת גם לדברים שכבר כתבה אמש (שני) חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מסיעת 'ישראל ביתנו' שהתייחסה לחסימת הצירים בירושלים על ידי משטרת ישראל וכתבה, "השתגענו לגמרי? חסימות כבישים בירושלים בגלל הגעת אדמו"ר אנטי ציוני שמתנגד לקיומה של מדינת ישראל? אני לא מבינה איך נותנים לו בכלל להכנס למדינה".

הרבי מסאטמר בכניסה לאכסניא בסביון. צילום: ארי ק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם מרצ מגנה עליו זה אומר דרשני  

  דורש אמת

  • כעת היא מצפה שיתן גם לה כסף,, (ל”ת)


 2. הם אלו שרואים בו עמלק ויום יום מכפישים שמו בשקרים  

  הציונים העמלקים

  • הכל בסדר אחי? קח נשימה ותירגע... 

   ישראל

  • רפואה שלימה (ל”ת)

   יואל

  • כותב מספר 1,אתה אומלל אנטישמי 

   פופ

  • אתה גם מעדת קורח ומרגיש מסכן.... (ל”ת)


 3. לכל אלו שמתנגדים. דברי אמת  


  • בתקופת המדבר היית נבלע באדמה... חבל (ל”ת)


 4. זה הבית של זיגי רבינוביץ  (ל”ת)


  • מי זה (ל”ת)

   לטאי

 5. שהוא בא ומביא כסף למוסדות בירושלים  

  העיקר

 6. הסאטמרים ,  


 7. כבוד התורה  

  כבוד התורה

  • אבל הוא לא מכבד אף אחד....אולי רק מי שחושב כמוהו (ל”ת)


 8. אין להם דת ודעת ואלוקים... רק נגד  (ל”ת)


 9. יותר גרוע מה bds. מה bds אין לי ציפיות, אך מיהודים בני יעקב אבינו כן.  (ל”ת)


 10. כבר מרן הרב מבריסק אמר שהציונים גרועים מהגוים  (ל”ת)

  בריסקער

 11. בעלי המחלוקת התאחדו  (ל”ת)

  פילוג בתר פילוג

;