1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

מפתיע: שמעון ריקלין יוצא נגד יאיר נתניהו

יאיר נתניהו מצא דרך "מקורית" להגיב לדברי הביקורת שהטיח הנשיא ריבלין באביו • העיתונאי שמעון ריקלין פחות התחבר לדברים וביקר את דבריו של נתניהו הבן

יצחק לין, כ"ב חשון תש"פ 20/11/2019 10:48

לא הנשיא שלך? פלאש 90 פלאש 90

שוב מעורר סערה: אמש (שלישי), על רקע הביקורת שמתח הנשיא ראובן ריבלין על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל רקע ההצהרה הדרמטית של ארה"ב בעניין ההתנחלויות, בנו של ראש הממשלה, יאיר, מצא דרך "מקורית" להגיב לדברי הנשיא.

יאיר נתניהו העלה את תמונת נשיא ארצות הברית טראמפ בחשבון הטוויטר שלו, אחריו עוקבים עשרות אלפים, והוסיף בהתרסה שלוש מילים: "זה הנשיא שלי!". 

כצפוי, ציוצו גרר אלפי תגובות. חלק מהגולשים הביעו הזדהות עמו וחלק ביקרו בחריפות את הדברים. מי שהפתיע עם ביקורת על דבריו של יאיר, הוא העיתונאי שמעון ריקלין מערוץ 20 שנחשב מקורב מאוד לראש הממשלה נתניהו.

"אני רותח הרבה פעמים על נשיא המדינה ריבלין", כתב ריקלין, "אתם כבר יודעים לבד את הסיבות וגם כתבתי על זה פה הרבה. אבל לעולם נשיא מדינת ישראל יהיה הנשיא שלי. ולא שום נשיא אחר, גוי, טוב ככל שיהיה. כי אני קודם כל ישראלי".

הציוץ שהסעיר. קרדיט: טוויטר

כזכור, אמש מחא הנשיא מחאה חריפה כלפי הדברים הנשמעים בימים האחרונים כנגד חברי הכנסת הערבים והציבור הערבי. הנשיא סבור כי הקריאות הנשמעות מפעם לפעם על ידי חברי הכנסת הערבים כלפי החברה הישראלית ובפרט כלפי חיילי צה"ל חמורות, מזעזעות ובלתי מתקבלות על הדעת וכי הוא אומר להם את הדברים ישירות ובפומבי.

עם זאת הבהיר הנשיא כי הוא מגנה בכל תוקף את הצגת כלל נבחרי הציבור הערביים כ"איום" קיומי על מדינת ישראל או כ"גיס חמישי". הנשיא אמר כי אנו החיים כריבונים בארצנו, במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית, חייבים להבטיח שוויון זכויות ושיח מכבד וענייני מול אזרחי ישראל כולם.

צילום: עומר מירון, סאונד: ניר שרף, לע"מ

בתוך כך הוסיף הנשיא כי פסילת ציבורים שלמים הפכה תופעה שאינה מדלגת על אף חלק באוכלוסייה והוסיף כי יש להעלות על נס את דבריו של חבר הכנסת משה גפני שדיבר היום בוועדת הכספים על השותפות רבת השנים עם חברי הכנסת הערבים.

"האמירות שנשמעות כלפי הציבור הערבי והחרדי וכלפי נציגיהם בכנסת, חותרות תחת עצם הלגיטימיות של ציבורים אלה במדינת ישראל, מעמיקות את הקרע הקיים ממילא ואני דורש מכל מי שמדינת ישראל יקרה לליבו, להפסיק אחת ולתמיד עם אמירות מכוערות אלה. אסור להגיע למצב שתוצאות הבחירות יובילו לכך שקהילות נהדרות שהן בשר מבשרה של המדינה, יחושו שוב ושוב כי הלגיטימציה שלהן מחוללת", אמר הנשיא.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איפכא מסתברא  


  • לא היפכא 


 2. נשיא אמיתי בישראל  

  אם כבר

 3. הנשיא ריבלין הנכבד, להזכירך: כל ערבי מחבל? לא. כל מחבל ערבי כןןןןןןןןןן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  לב יהודי

 4. אין ספק שיהיר עושה הרבה נזק לאבא שלו. בקיצור דומה לאימא שלו וד"ל  (ל”ת)

  חיים דרוק

  • איפה הנשיא הצבוע הזה היה כשהסיתו מעל כל במה נגד החרדים???? איפה הוא עכשיו נגד ליברמן???? (ל”ת)


 5. ילד מצורע ומשפחה מצטערת אלוהים לו רוצה אותם והם נדבקים חחחח חכו להפתעות בעזרת ה  


 6. זהו. על ריקלין יסומן עתה איקס בבית בבלפור.  (ל”ת)

  דני

 7. נשיא טיפש לא ראוי להיות יהודי  

  אבי

  • מזדהה לחלוטין (ל”ת)

   נכון מאד

 8. נו... ריקלין. עוד שמאלן בתחפושת. יושב לו בטלוויזיה. ותופס תחת  (ל”ת)

  מוטי

 9. פופוליסט  

  מיקי

 10. מזדהה לגמרי עם יאיר!  

  אני

 11. לא מעדיף את טראמפ אבל לפעמים גם אני לא מסכים אתו ולא מבין למה בן אדם שאומר דברים כאלה הוא נשיא בישראל  (ל”ת)


 12. ממלכתיות  

  Xuzu

 13. ריבלין נגד בני-עמו, שהוא נשיא להם  

  נשיא מעוות

 14. בלתי נסבל  


;