1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הקונסול הגיע למקום הדקירה והתפלל עם החסידים • צפו

אורח רם דרג אתמול במונסי שבניו יורק, הקונסול הישראלי הראשי בניו יורק, הגיע לביקור בזירה בה נדקר האברך מרדכי בן ברכה, התעניין בשלומו והתפלל מנחה בבית הכנסת של חסידי טאשנאד • צפו

יענקי פרבר, כ"ג חשון תש"פ 21/11/2019 09:06

"מתפללים להחלמתו המלאה והמהירה" הקונסול הראשי דני דיין בביקור במונסי הקונסול הראשי דני דיין בביקור במונסי צילום: מתוך טוויטר

קונסול ישראל בניו יורק דני דיין, ביקר אתמול (רביעי) במקום בו נדקר חרדי בעת שצעד לתפילת שחרית על ידי שני אלמונים.

דיין סיפר על כך לעשרות אלפי עוקביו בטוויטר, "נסעתי למונסי מיד לאחר שנודע לי על דקירתו של יהודי שם. קיבלתי תדרוך ממפקד המשטרה המקומית והתפללתי מנחה בבית הכנסת הסמוך של קהילת טאשנאד. אנו מתפללים להחלמתו המלאה והמהירה של מרדכי בן ברכה." צייץ הקונסול.

כפי שדיווחנו אמש, הליגה נגד השמצה, הכריזה על פרס כספי בסך 10,000 דולר, למי שיביא מידע שיביא לתפיסת שני האלמונים, שדקרו אתמול (רביעי) חרדי כשהיה בדרכו לתפילת שחרית בשכונת מונסי שבניו יורק.

"אנו מזועזעים במיוחד מהתקרית האלימה הזו", אמר אוואן ברנשטיין, אחד מראשי הליגה נגד השמצה. "זה באמת מחריד, האיש התחיל את היום בצורה רגועה, וכעת הוא במצב קשה בבית חולים בגלל התקיפה הזו, בקהילות שלנו אין שום מקום לאלימות, עלינו להתאגד ולעמוד כתף אל כתף, לא רק כדי לגנות את המעשה הבזוי הזה, אלא גם לעבוד כקהילה כדי לבלום את גאות השנאה והאלימות, אנו מאחלים החלמה מהירה ומלאה לקורבן, ומקווים כי הפרס הזה יביא לתפיסתם המהירה של האחראים להתקפה הזאת".

האירוע התרחש בסביבות השעה 05:40 בסמוך להווארד דרייב במונסי, כאשר האיש הלך לבית הכנסת לתפילת שחרית.

על פי הדיווח באתר Yeshiva world news, מתנדבי הצלה של רוקלנד קיבלו קריאה על אדם ששוכב על הרצפה ומדמם. תחילה היה נראה שהוא נפגע מרכב, אולם הקורבן שוחח עם אנשי ההצלה כשתי דקות לפני שאיבד הכרה. הקורבן סיפר כי רכב נעצר בסמוך אליו, שני גברים ירדו ממנו, תקפו אותו באכזריות ואז דקרו אותו מספר פעמים. הם חזרו לרכבם ונסעו משם במהירות.

מתנדבים מארגון 'חברים' של רוקלנד אימתו כי סיפורו מדויק, על ידי צפייה בצילומי מצלמות האבטחה שמותקנות באזור. מתנדבי הצלה העבירו את הקורבן למרכז הטראומה של ווסטצ'סטר, שם הוא הובהל לניתוח חירום כשהוא במצב קריטי, וסובל מפצעי דקירה חמורים. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

אולם בשעות האחרונות חל שיפור במצבו והוא מוגדר בשלב זה קשה אך יציב.

משפחתו מבקשת להתפלל לרפואת מרדכי בן ברכה לרפו"ש בתושח"י.

הקונסול הראשי דני דיין בביקור במונסי הקונסול הראשי דני דיין בביקור במונסי צילום: מתוך טוויטר

הקונסול הראשי דני דיין בביקור במונסי הקונסול הראשי דני דיין בביקור במונסי צילום: מתוך טוויטר

הקונסול הראשי דני דיין בביקור במונסי הקונסול הראשי דני דיין בביקור במונסי צילום: מתוך טוויטרעוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;