1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

יאיר לפיד האריך לעצמו את כהונתו כיו"ר המפלגה

מבוכה: האיש שנוהג מפעם לפעם לתקוף את הליכוד על כך שראש הממשלה מאריך את כהונתו כיושב ראש המפלגה בהליך מזורז וללא פריימריז - עושה זאת כעת בעצמו

ארי קלמן, כ"ג חשון תש"פ 21/11/2019 13:08

מבוכה פוליטית יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: Avshalom Shoshoni/Flash90

מבוכה: האיש שנוהג מפעם לפעם לתקוף את הליכוד על כך שראש הממשלה מאריך את כהונתו כיושב ראש המפלגה בהליך מזורז וללא פריימריז - עושה זאת כעת בעצמו.

העיתונאי עמית סגל ציטט את תקנון יש עתיד וכתב, "לידיעת העוקב יאיר לפיד‬⁩, בקרוב תיאלץ להתמודד בפריימריז קשוחים". סגל כמובן התכוון לכך שהמערכת הפוליטית בדרך למערכת בחירות שלישיות וסיום כהונת הכנסת ה-22.

בתגובה, במפלגת יש עתיד מיהרו לעדכן כי "לאור המצב החריג של בחירות חוזרות וחוסר פעילות פרלמנטרית בכנסת ה-21 והכנסת ה-22, הוחלט ביש עתיד להאריך את כהונת היו"ר, ח"כ יאיר לפיד, עד לסיום כהונת כנסת ה-25 כולל. מדובר בהליך טכני לאור הנסיבות המיוחדות".

לא ברור מי החליט להאריך, האם ההצבעה עלתה לדיון או שמא מדובר בהחלטה שקיבל יאיר לפיד על דעת עצמו. יהיה מעניין לעקוב האם לפיד ימשיך לתקוף את הליכוד בכך שהם דוחים את הפריימריז לראשות הליכוד, או שמא יבין שטעה ומצבו פחות טוב משלהם.

כזכור, לקראת הבחירות לכנסת ה-22 הודיעו בליכוד כי יבוטלו הפריימריז, לפיד צייץ אז בציניות, "אהלן הליכוד, ברוכים הבאים למפלגות בלי פריימריז".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכל משמים והכל לטובה.  (ל”ת)

  שריר

  • הכל משמים אבל אתה לא שריר ולא קיים (ל”ת)


  • לא נמאס לך להוכיח לעולם שאתה פשוט משוגענער (ל”ת)

   יואל

 2. דיקטטור  

  סלומון

 3. למעשה המפלגה של לפיד היא מפלגה של אדם אחד  

  יואל

;