1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

בכחול לבן דורשים: התפטרות נתניהו מכל תפקידיו

סיעת כחול לבן פנתה לפני זמן קצר לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה - בדרישה כי נתניהו יתפטר באופן מיידי מכל תפקידיו כשר בממשלה

ארי קלמן, אלי שלזינגר, כ"ד חשון תש"פ 22/11/2019 12:12

"לסיים לאלתר" בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: תומר נויברג, פלאש 90

סיעת כחול לבן, באמצעות עורכי הדין שמעון בראון וערן מרינברג, פנתה לפני זמן קצר (שישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה כי נתניהו יתפטר באופן מיידי מכל תפקידיו כשר בממשלה.

בפנייתם הדגישו באי הכוח של סיעת כחול לבן כי "על פי החלטות בית המשפט העליון בשבתו כבג״צ, שר המוגש כנגדו כתב אישום לא יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו, ולפיכך חלה עליך חובה לסיים לאלתר את תפקידיך השונים כשר בממשלת ישראל".

במכתב נאמר כי, "מבלי להידרש בשלב זה לשאלה בדבר יכולתך לכהן גם כראש ממשלה לאור הודעת היועץ המשפטי כאמור, חלה עלייך חובה ברורה ובלתי ניתנת לפרשנות אחרת לאור, פסקי הדין שניתנו בפרשת פנחסי', ופרשת דרעי', כי עליך להתפטר לאלתר מכל תפקידיך כשר בהם הינך משמש" כתבו בכחול לבן".

"במצג האנומאלי שנוצר, מצופה שתודיע לאלתר על סיום כלל תפקידיך השונים כשרים. ככל שלא תיעתר פניה זו באופן מידי, חובה על היועץ המשפטי לממשלה להורות למר נתניהו להתפטר מתפקידיו הנוספים וזאת באופן מיידי".

עוד הוסיפו, כי "לאור העובדה כי בכוונת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום חמור כנגדך בחשד לעבירות שוחד, הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה לכאורה במספר תיקים - הנך מתבקש להתפטר לאלתר מכל תפקידך כשר בכל המשרדים השונים בהם הנך משמש כשר או כמ"מ שר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חפות  

    יחי מלך המשיח

  2. התפטרות  


  3. ואנו דורשים חקירה ללפיד  

    אורן

;