ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024
הליך הדחת רון קובי

הליך הדחת רון קובי: דרעי החליט להעביר את הסמכויות לשר אחר

לאור הימשכות ההליך המשפטי בעניינו של ראש עיריית טבריה רון קובי, החליט היום שר הפנים אריה דרעי להעביר את ההחלטה לגבי עתידו של ראש העירייה לידיו של שר אחר בממשלה למרות שנקבע כי אין חשש לניגוד עניינים

הליך הדחת רון קובי: דרעי החליט להעביר את הסמכויות לשר אחר
אריה דרעי/רון קובי צילום: נועם ריבקין-פנטון/יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות הימשכות ההליך המשפטי בבג"ץ וכדי למנוע עיכוב מיותר שפוגע בתפקוד עיריית טבריה ובשירותים לתושבי העיר טבריה, החליט היום (ראשון) שר הפנים, אריה דרעי, להימנע מקבלת החלטה באשר להמשך כהונתו של רון קובי כראש עיריית טבריה ולהעביר את ההחלטה לשר אחר בממשלה.

הליך השימוע יתקיים בפני מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, והצוות המקצועי במשרד הפנים.

עמדת המדינה, בהודעתה לבג"ץ מהיום גורסת כי אין חשש לניגוד עניינים שיש בו כדי למנוע מהשר דרעי קבלת החלטה בעניינו של רון קובי, אך ישנו רצון למנוע את המשכות ההליך והפגיעה בתושבים.

כפי שכתבה המדינה בתשובתה לבג"ץ: "עמדת המדינה כפי שפורטה באריכות בתגובה הייתה, ועודנה, כי שר הפנים אינו מנוע מלקבל החלטה בנוגע להמשך כהונתו של העותר, וכי לא מתקיים בנסיבות העניין חשש לניגוד העניינים שיש בו כדי למנוע מהשר לקבל החלטה כאמור".

כמו כן ציינה המדינה בנוגע לעיכוב בקבלת ההחלטה: "עיכוב אשר בגינו נמנעת קבלת ההחלטה הנדרשת ומתבקשת על פי הוראות הפקודה תוך פגיעה ביכולת ליישם את הוראות החוק ולהבטיח את תפקודם של מוסדות מועצת העיר טבריה, ואת האינטרס הציבורי הנדרש במתן השירותים לרווחת תושביה".

שר הפנים, דרעי מסר, כי "החלטתי להעביר את ההחלטה לשר אחר רק כדי לזרז את ההליך ולמנוע את המשך הפגיעה בעיר טבריה ותושביה".

רון קובי אריה דרעי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד