1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

עמיר פרץ מאשים: בחירות שלישיות בגלל נתניהו

בישיבת סיעת מפלגת 'העבודה-גשר' התייחס יו"ר המפלגה עמיר פרץ לכתב האישום נגד ראש הממשלה והאשים את נתניהו כי בגללו המדינה הולכת לבחירות בפעם השלישית

ארי קלמן, כ"ז חשון תש"פ 25/11/2019 14:31

"יצא המרצע מהשק" עמיר פרץ ואיציק שמולי עמיר פרץ ואיציק שמולי צילום: דוברות העבודה גשר

יו"ר העבודה חבר הכנסת עמיר פרץ אומר היום (שני) בישיבת הסיעה, כי היום ברור, וגם בליכוד מבינים שהאשמה לכך שישראל הולכת לבחירות שלישיות היא של בנימין נתניהו. ישראל בקיפאון בגלל איש אחד ומצבו המשפטי. אנחנו פועלים משפטית וציבורית כדי לפתור את הפלונטר.

"החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום בגין מרמה, הפרת אמונים ושוחד" אומר פרץ, "הינה החלטה דרמטית שמזעזעת את אמות הסיפים במדינת ישראל".

"אלו ימים עצובים לישראל, ולאיש מאיתנו אין שימחה לאיד" מדגיש פרץ. "אך האינטרסים של מדינת ישראל קודמים לכל אינטרס אחר".

יו"ר המפלגה עדכן על תכניותיו הקרובות בנושא: "הנחתי להקים צוות משפטי אותו תרכז ח"כ רויטל סויד, שמטרתו לעתור לבג"ץ כדי לדון בשאלת מעמדו של ראש הממשלה כראש ממשלת מעבר, ולא כראש ממשלה נבחר".

"ביצענו כמה פעולות מקדימות לפני הפניה לבג"ץ" מסביר פרץ, "כדי שאם נגיע לבג"ץ – נגיע לאחר מיצוי ההליכים בתוך הכנסת".

"לכן" הוא אומר, "הפנינו מכתב אל היועץ המשפטי לכנסת שיורה ליו"ר הכנסת להקים ועדת כנסת, וגם – שיגרנו פניה דחופה ליו"ר הועדה המסדרת ח"כ אבי ניסנקורן ודרשנו את כינוס הועדה לצורך קיום דיון בנושא הקמת ועדת הכנסת, או לחלופין – שהועדה המסדרת תיטול סמכויות אלה לידיה".

"היום ברור" מדגיש עמיר פרץ "וגם בליכוד מבינים שהאשמה לכך שישראל הולכת לבחירות שלישיות היא של בנימין נתניהו".

"נגמרו התירוצים, נגמרו הספינים. השבוע יצא המרצע מהשק: כל מטרתו של נתניהו לשרוד".

יו"ר 'גשר', ח"כ אורלי לוי אבקסיס אמרה, כי "המלצה להעמיד לדין ראש ממשלה מכהן בעבירות חמורות על טוהר המידות מחייבת התייחסות ואמירה ברורה".

"חזקת החפות העומדת בפני איש ציבור אינה אותה חזקת חפות העומדת לאזרח מן השורה. למשרת ציבור נדרשות אמות מידה גבוהות יותר, לכן מי שנגדו עומד כתב אישום על עבירות פליליות, לא יוכל להמשיך ולעמוד בתפקידו, בטח אם הוא צריך להגן על חפותו בבית המשפט".

"אנחנו כמדינה עם הרבה מאוד אתגרים, צריכים ראש ממשלה במשרה מלאה. ראש ממשלה שנאלץ לקיים מערכת על חפותו יאלץ לבלות הרבה מאוד זמן עם הסנגורים שלו, בבתי המשפט, ובכל מה שנוגע לכך ולא יוכל להתמודד, גם אם היה סופרמן, מול הבעיות הבוערות של החברה הישראלית. אני רוצה להאמין שראש הממשלה יקבל את ההחלטה הנכונה ויתפטר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השפם מדבר בעד עצמו  (ל”ת)


 2. שמעת על ליברמן?????  (ל”ת)


 3. ממש  

  ברוך הבא

 4. האשם מאשים  


 5. איזה.שטויות מדבר פרץ כנראה עם גילוח השפם נפגע ההגיון  

  עינת

 6. 1,973,246 שהצביעו למפלגות הימין, רוצים את נתניהו לראשות הממשלה, זכותם.  (ל”ת)

  יוסי

 7. האשם מאשים  


 8. משקפת