1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הרב הראשי של בריטניה פותח במתקפה חסרת תקדים נגד קורבין

לקראת הבחירות לראשות הממשלה שיתקיימו בעוד כשבועיים בבריטניה, מפרסם רבה הראשי של בריטניה מאמר מיוחד בעיתון הנפוץ במדינה בו הוא תוקף את מפלגת הלייבור ואת העומד בראשה האנטישמי • "התייחסו אלינו כמטרידים במקום להתייחס כקהילת מיעוטים עם דאגות אמיתיות

יענקי פרברכ"ח חשון תש"פ 26/11/2019 07:06

במאמר שכתב לעיתון הבריטי הרב אפרים מירוויס הרב אפרים מירוויס צילום: בריאן מינקוף

רבה הראשי של בריטניה הרב אפרים מירוויס, פותח במתקפה חסרת תקדים נגד מפלגת הלייבור שבראשותו של ג'רמי קורבין האנטישמי והתגובה "הבלתי מספקת לחלוטין" לאנטישמיות.

במאמר שפרסם ב'טיימס' הבריטי, שלדברי הרב נכתב ב"לב כבד", תוקף הרב הראשי את טענתו של מר קורבין בפאנל בחירות בטלוויזיה בשבוע שעבר, כי מפלגת העבודה "חקרה כל מקרה בודד של אנטישמיות" דבר שנראה לגמרי מופרך, בהתחשב שהמפלגה מלאה בשונאי ישראל שמפיצים תאוריות שקריות מפעם לפעם נגד יהודים בכלל, וישראלים בפרט.

"הטענות של אנשי ההנהגה במפלגת הלייבור כי הם עושים הכל כדי להתמודד עם הנגע של הגזענות האנטי-יהודית, וכי היא חקרה כל מקרה בודד, הן פיקציה", אומר הרב.

הרב אמר על כך שהקהילה היהודית נמצאת בכותרות כבר ארבע שנים: "הקהילה היהודית סבלה את אי הנוחות העמוקה בלהיות במרכז תשומת הלב הפוליטית הלאומית כמעט ארבע שנים, רבים התייחסו אלינו כמטרידים, במקום להתייחס אלינו כקהילת מיעוטים עם דאגות אמיתיות".

הרב הראשי ניסה לחמוק מלחוות דעה פוליטית, עבור מי להצביע בבחירות הקרובות ב-12 לחודש דצמבר. "לא המקום שלי לומר לאף אחד כיצד עליו להצביע", לאחר מכן הוא כותב בטורו "אני מצטער בכלל על המצב הזה. אני פשוט מעלה את השאלה הבאה: מה תגיד התוצאה של הבחירות האלה על המצפן המוסרי של ארצנו?".

"כשיגיע ה-12 בדצמבר, אני מבקש מכל אדם להצביע על פי מצפונו", ביקש הרב.

יצוין כי הרב ד"ר ג'ונתן רומיין כתב בחודש שעבר לקהילתו בבית הכנסת במיידנהד, והפציר בהם להצביע בעד מפלגה פוליטית אשר תהיה לה הסיכוי הטוב ביותר לנצח את מועמדי העבודה בבחירות הכלליות הקרובות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. השם יחזירם בתשובה חייבים לבקש ממנו סליחה  

    יאיר

  2. קורבין זה השמאל כמו המחנה הדמוקרטי  (ל”ת)


;