1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. בריאות

החרדית שאושפזה בכפייה עם גברים: הסיפור צריך להטריד

אם חרדית לחמשה ילדים שביקשה לאשפז את עצמה בעקבות זיהוי דיכאון, מצאה את עצמה בסצנה מפחידה של אשפוז בכפייה במחלקה עם גברים ובלי מפתח לחדרי מקלחת: המשפחה מאשימה

שיפי חריטן, כ"ח חשון תש"פ 26/11/2019 22:45

נלחמים על השפיות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: stocksnap.io

סיפור מטריד נחשף היום (שלישי) בכאן חדשות, בכתבתה של דקלה אהרן-שפרן, לפיו אישה חרדית, אם לחמישה, אושפזה בבית חולים פסיכיאטרי 'מעלה כרמל', שלא בצדק. לטענת בני משפחתה, היא אינה מסוכנת לעצמה או לסביבה. עורכת דינה מסבירה כי מדובר באישה שפויה לחלוטין, שמודעת למצבי דיכאון שתוקפים אותה ומזהה אותם בזמן כדי לאשפז את עצמה לקבלת טיפול. הטענה המרכזית היא על תנאי האשפוז. לדברי המשפחה, היא אושפזה במחלקה עם גברים שמקצתם אלימים, דבר שיצר אצלה חרדה.

עוד טוענים בני משפחתה, כי האישה סבלה לאורך האשפוז מגניבת חפצים, מקבלת מינון גבוה של תרופות, מה שגרם לה להיראות מנותקת וחסרת חיים במהלך שעות רבות. בעקבות פניית כאן חדשות שוחררה האישה לביתה אתמול.

שרה, קרובת משפחתה של האישה שאושפזה בכפייה, סיפרה לקרן נויבך בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "זה צריך לעורר זעם וצמרמורת אצל כל אחד. אף אחד ואחת מאיתנו לא יכולים לדעת באיזה מצב יכול להביא אותם למצב של אשפוז בכפייה. היא סמכה על בית החולים שעזרו לה בפעם הקודמת. היא הוכנסה למקום מזעזע בחברת גברים. אין מפתחות לשירותים ומקלחות. היא עברה שם גהינום. מה שנורא מכל זה שהוציאו אותה משם כבריאה לחלוטין".

ממשרד הבריאות ומבית החולים נמסר בתגובה כי במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל קיימת רק חצי מחלקה פעילה בהפרדה מגדרית המיועדת לנשים בלבד, וכי בעת אשפוזה של המטופלת הייתה המחלקה בתפוסה מלאה, ולפיכך לא ניתן היה לאשפזה במחלקה זו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מזעזע  


 2. מזעזע  


 3. לבדוק היטב האם מותרת לבעלה  

  לטא

  • אף את"ל דהוי ייחוד לא היה קינוי (ל”ת)

   יעקב

  • אושפזה בכפיה עם גברים קורבן מיסכנה 

   אישה

  • חולה 

   חנניה

  • קצת רגישות וצניעות 


  • גם אם הלכתית יש מקום לבדוק. 

   אפרת

 4. שלום עליכם  


 5. מה יש שם הפרדה מגדרית??? חוצפה!!! ומה עם הדרת נשים??? צריך לפנות דחוף לבג"ץ שלא לתת להם לאשפז נשים לבד ולאשפז אותם ביחד עם שופטי בגץ  (ל”ת)


 6. כשביקרתי בסיור בהר הבית קצין נקמן העלילו עלי ונישלחתי  

  מכירה

 7. מסכנה...  

  השופט

 8. למה אין מוסדות לחרדים וחרדיות בלבד.  

  שריר

 9. נורא ואיום ! ליצמן תתפטר !!  

  נורא

 10. לא להכנס למערכת שלהם בכלל  

  חננאל

 11. תגובה אטומה !!!!!!