1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

בשידור חי: בן כספית ומיקי זוהר התעמתו. צפו

עימות חריף במיוחד נרשם הבוקר בשידור חי ברדיו 103FM בין העיתונאי בן כספית לבין ח"כ מיקי זוהר מ'הליכוד', שעלה לראיון. כספית: "הייתי בליכוד הרבה לפניך ואהיה בו גם אחריך. את השטויות שאתה מדבר אי אפשר להדפיס, אפילו" • זוהר: "אתה כתב שידוע בעמדותיך המאוד קיצוניות כנגד נתניהו. אתה רודף משפחת נתניהו סדרתי" • צפו בקטע מהעימות

קובי עוזיאלי, כ"ח חשון תש"פ 26/11/2019 23:56

"מתבייש בזה שאתה קיים בכלל" בן כספית וינון מגל בשידור חי בן כספית וינון מגל בשידור חי צילום: מתוך שידורי 103FM

בצל החלטת היועמ"ש על הגשת כתבי אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים, ולקראת מפגן תמיכה בו שהתקיימה הערב (שלישי) בתל אביב, עלה אחד מתומכיו הגדולים של נתניהו - יו"ר סיעת 'הליכוד' ח"כ מיקי מכלוף זוהר לראיון ברדיו 103FM.

יצוין כי מאז פרסום החלטות היועמ"ש הוא התראיין כמה וכמה פעמים בתחנת הרדיו 103fm, אולם דבר לא הכין אותנו לעימות הסוער שהתפתח בתוך דקות עם המגיש בן כספית. השיחה התלקחה והתפתחה בתוך דקות לקרב מילולי אישי יוצא דופן, בין המגיש ליו"ר סיעת 'הליכוד'.

בתחילה ביקשו המגישים ינון מגל ובן כספית את התייחסותו של ח"כ זוהר לדברים שאמרה מוקדם יותר בתוכנית חברת הכנסת לשעבר לימור לבנת, ולפיהם הפגנת התמיכה בנתניהו היא "הפגנה נגד הדמוקרטיה". "היא חיה איתי באותה מדינה?", שאל זוהר, שתקף: "כמעט כל מה שהיא אמרה הפריע לי, ואני חושב שגם הפריע לרוב מתפקדי הליכוד. אם כל הדברים הללו הגיוניים בעיניה, כאישה שדוגלת בערכי דמוקרטיה מהמעלה הראשונה, אז צר לי".

כספית הגיב: "באמת צר לי לשמוע את כל שאמרת עכשיו, שאין בו שום קשר למציאות. אנחנו באמת לא חיים באותה המדינה". המגיש התייחס לטענות ח"כ זוהר על הליכי חקירה פסולים, וציין כי הטעיות עדי מדינה קיימות מאז ומעולם כשיטת חקירה לגיטימית. "ככה המשטרה עובדת. בג"ץ מאשר עשרות פעמים מניפולציות חקירה. זה שאתם מנסים להרים יד על המערכת לא הופך אתכם לחכמים או צודקים. אני מתבייש בזה שאתה קיים בכלל", תקף את חבר הכנסת.

בשלב זה ח"כ זוהר הסיר את הכפפות: "אני מתבייש בזה שאתה כתב", הטיח בכספית, "אתה כתב שידוע בעמדותיך המאוד־קיצוניות כנגד נתניהו. אתה רודף משפחת נתניהו סדרתי".

צפו בקטע מהעימות:

בן: "יש לך טעויות כתיב. אני נרדף משפחת נתניהו סדרתי. הייתי בליכוד הרבה לפניך ואהיה בו גם אחריך. את השטויות שאתה מדבר אי אפשר להדפיס, אפילו. אני חושב שנתניהו הוא איש מושחת".

זוהר: "עמדותיך מאוד ברורות בענייני משפחת נתניהו ואין בהן שום דבר".

בן: "הן מבוססות על עובדות ומרוחות היום ב־3 כתבי אישום חמורים. שלושה עדי מדינה שהם אנשי נתניהו".

זוהר: "זה שכמה אנשי שמאל מוחאים לך כפיים בתקשורת ואנשי שמאל בפוליטיקה הישראלית, אתה באמת חושב שרוב הציבור קשוב להם?".

בן: "'אנשי שמאל' אתה יכול לכנות את החברים שלך".

זוהר: "אנשי השמאל הם מבחינתי בסך הכל...".

בן: "...כל מי שמתנגד לנתניהו. גם לימור לבנת, גם גדעון סער וגם בוגי יעלון. כל מי שנזרק על ידי נתניהו הוא שמאל, נכון?".

זוהר: "הקנאה שלכם לכל הישגי נתניהו וחוסר היכולת שלהם להתמודד עם זה שהציבור כל כך אוהב אותו".

בן: "כולי קנאה. אם הציבור היה כל כך אוהב אותו הוא היה מרכיב ממשלה, כבר פעמיים הוא לא הצליח. תפקח את עיניך ותראה שגם האהבה של הציבור היא לא מה שהייתה פעם".

"אפילו גדעון סער יותר ימני ממך"

 

גם בהמשך השיחה השמיעו ח"כ זוהר ובן כספית טענות הדדיות בקול רם. "הצלחתם לגרום לכל גורמי האכיפה להגיע למצב שהם רק רוצים לרצות אתכם", זעם זוהר.

בן השיב: "רוני אלשיך ימני פי מיליון ממך ועשה פי מיליון ממך למען הגנה על המדינה. כנ"ל גם לגבי אביחי מנדלבליט - אבל זה לא מפריע לך לשבת כאן ולשקר".

זוהר: "בנוגע לעניין ימין ושמאל, כנראה שהלכתי ימינה מדי ויהיה קשה לעבור אותי".

בן: "יש לי חדשות בשבילך, אפילו גדעון סער יותר ימני ממך".

זוהר: "כל שבוע, כשאתה כותב טור, אתה מכווין אותו ישירות לאלו שחוקרים את ראש הממשלה וקורא להם כמעט בקול ברור לתפור את נתניהו. ואתה רוצה להגיד לי שאתה כתב אובייקטיבי?"

בן: "אני כותב טורים עם עובדות. לשמחתי, כל העובדות גם הוכחו". זוהר: "הגינות בסיסית לא תזיק כאן".

"מיקי מכלוף דרייפוס זוהר"

 

במהלך העימות בין השניים שמר ינון מגל על פרופיל נמוך. אחר כך הודה: "די נהניתי". כששאל לפני סיום את ח"כ זוהר האם יגיע הערב להפגנת התמיכה בנתניהו, אמר: "אגיע ואומר את דבריי בלי פחד ובלי חשש. שיכתבו עליי השבוע שתקפתי את מערכות האכיפה".

בן הפטיר לעברו: "מיקי מכלוף דרייפוס זוהר", וחבר הכנסת הגיב: "אני לא מכנה אותך בכינויים. אני שומר על כבודך". בן ענה: "דרייפוס זה לא כינוי גנאי".

מלול: איתמר זיגלמן // עריכה: יניב מורוזובסקי, רדיו 103FM)

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בן כספית נבזה גדול  

    חיים

  2. 3 מלאכי רעים.  

    איילה לבנה3