1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הנשיא ריבלין בבריטניה: "אפס סובלנות לאנטישמיות"

נשיא המדינה נפגש עם הרב הראשי של בריטניה ועם מגבית בריטניה ישראל | ריבלין: "אפס סובלנות לאנטישמיות פירושה מתן ביטחון לקהילות היהודיות, והתנגדות לקיצוניות דתית. פירושה להתעקש שלא יהיה מקום לאנטישמיות במוקדי הכוח, ושלא יהיה מקום להסתה במדיה החברתית. פירושה חקיקה אפקטיבית וחינוך אפקטיבי ללימודי השואה"

יענקי פרבר, ל' חשון תש"פ 28/11/2019 09:00

נפגש עם רבה הראשי ריבלין במפגש עם הרב מירוויס ריבלין במפגש עם הרב מירוויס צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין המבקר בלונדון בירת בריטניה נפגש אתמול (רביעי) עם רבה הראשי של בריטניה הרב אפרים מרוויס, ולאחר מכן השתתף באירוע עם מנהיגות ה-UJIA (מגבית בריטניה ישראל).

בפגישתו עם הרב הראשי של בריטניה, אפרים מרוויס, חיזק הנשיא את ידיו ואמר לו כי "קולו הברור ומנהיגותו הבאה לידי ביטוי בימים אלה יותר מתמיד ממלאים את כולנו בגאווה". עוד הדגיש ריבלין את חשיבותן של הקהילות היהודיות בתפוצות כ'שבט החמישי' של מדינת ישראל והביע תמיכה עמוקה בהתמודדותן עם התקריות אנטישמיות המדאיגות ההולכות ומתגברות.

מאוחר יותר, נשא הנשיא דברים באירוע שקיימה לכבודו מנהיגות ה- UJIA (מגבית בריטניה ישראל), שם נשאה דברים גם יו"ר מגבית בריטניה-ישראל לואיז ג'ייקובס.

ריבלין עם הרב מירוויס. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הנשיא ראובן ריבלין התייחס בהרחבה לסוגיית האנטישמיות במהלך נאומו ואמר: "מימי הכרזת בלפור, מדינת ישראל חלקה היסטוריה משותפת, וערכים דמוקרטיים משותפים עם בריטניה. בדיוק לאור הקשרים החזקים הללו אנו מודאגים מאוד מהעלייה באנטישמיות בבריטניה".

הנשיא הזכיר בזעזוע עמוק את הנתונים האחרונים של ה-Community Security Trust הגוף האמון על בטחון הקהילה ואמר: איננו יכולים להשלים עם כך שבשנת 2019, בבריטניה ובכל רחבי המערב, אירועים קהילתיים יהודיים דורשים אבטחה, יהודים חוששים לחבוש כיפות ברחובות ובתי ניצולי שואה הושחתו".

עוד הוסיף: "כינסתי לאחרונה ישיבה דחופה של מתאמים למאבק באנטישמיות מחמש מדינות, כולל לורד פיקלס, כדי לתאם את תגובתנו. בינואר אארח מנהיגים מכל העולם לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ. הזמנתי את יורש העצר, הנסיך צ'ארלס תקוותי היא שהוא ישתתף. יחד נקרא לממשלות כולן לנקוט במדיניות של אפס סובלנות לכל סוג של אנטישמיות. אפס סובלנות פירושה מתן ביטחון לקהילות היהודיות, והתנגדות לקיצוניות דתית. פירושה להתעקש שלא יהיה מקום לאנטישמיות במוקדי הכוח, ושלא יהיה מקום להסתה במדיה החברתית. פירושה חקיקה אפקטיבית וחינוך אפקטיבי ללימודי השואה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ריבלין  


  2. רדיפת החרדים  

    שלמה

;