1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

העיתונאי ינון מגל עורר סערה ומחק את הציוץ

בעקבות תיעוד מזעזע של ילדי העוטף רועדים מאימת הטילים - העיתונאי ינון מגל צייץ שהוריהם אשמים בתיווך המציאות • לאחר גל תגובות זועמות מגל מחק את הציוץ

יצחק לין, ל' חשון תש"פ 28/11/2019 13:01

האשים את ההורים פלאש90 פלאש90

אתמול (רביעי) פורסם תיעוד עצוב וכואב של שני ילדים תושבי אשקלון מפוחדים ורועדים על רקע אזעקות צבע אדום שאופפים את חייהם חדשות לבקרים. 

בעוד שרוב הצופים בתיעוד דיווחו על דמעה שירדה להם בעקבות הצפייה, לעיתונאי ינון מגל המתגורר בתל אביב היה חשוב לומר שמי שאשם במצב אלו דווקא הוריהם ש"תיווכו להם את המציאות".

"מחילה", כתב מגל בציוץ שפרסם הבוקר, "אבל ילדים מתנהגים בדיוק כפי שהמבוגרים מתווכים להם אותה". מגל הוסיף להאשים את ההורים, "האחריות של ההורים היא לדאוג שילדיהם לא יגיעו לרמת חרדות חריגה מאירוע שיש לו פתרון סביר של להגיע למרחב מוגן ולסמוך על מערכת כיפת ברזל".

מגל הוסיף עוד: "ובלי קשר, ילד בפחדים מצפה שירגיעו אותו - לא שיצלמו אותו". הדברים שכתב מגל עוררו גל של עשרות תגובות זועמות. ולבסוף מגל בחר למחוק את הציוץ. ומודה ועוזב ירוחם.

העיתונאי אבישי גרינצייג, כתב: "יודע ומכיר ילדים בנתיבות ושדרות שהחלו לגמגם, להרטיב בלילה, אפילו לצלוע, פיתחו חרדות, מפחדים מהחושך, ללכת לשירותים לבד, ועוד. כל הכבוד לאשה שתיעדה עבור אנשים מחוץ לעוטף איך חיים וגדלים ילדים שם. חשוב פי 15,000 או 7,000 מהשאלה כמה מפגינים היו במוזיאון וכמה % בדיוק מתוכם קיללו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שאלו אותה למה היא לא מחבקת את הילדה  

  ראיון עם האמא

 2. הילדים,מראה של ההורים  


  • ועדיין בני אדם, הורים כילדים, הם רק בני אדם. וטעות טראגית היא לחשוב שיש למישהו שליטה טוטאלית על רגשותיו, התנהגותו או על ילדיו. (ל”ת)


 3. מדינת תל אביב  


 4. כדי להיות הורים לא צריך רשיון  

  זה המצב

  • אתה אטום לזעקת האם. היא לא עשתה את זה כי בא לה, היא עשתה את זה כדי להביא למודעות ציבורית מה שעובר עליהם באמצע הלילה בכפור ובחרדות ואזעקות וילדים וריצה לממ"ד, כדי לעזור לעצמה ולילדיה על ידי תמיכה ממשלתית וציבורית במה שאפשר לעזור! (ל”ת)


  • מה???????????? 


 5. הטיפשות בהתגלמותה  

  צדק ולא כוכב

 6. מה אם רוצים ממנו הוא חי במדינת תל אביב  


 7. זה מה שהאמא עשתה צילמה והעלתה לרשת. מותר להעביר עליה ביקורת צודקת.  (ל”ת)

  גלי

 8. מגל איש הגון ומוסרי. יש צדק בביקורת שלו.  (ל”ת)

  אילן