1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

שערורייה • ביהמ"ש בצרפת קבע: המוסלמי שרצח את שרה הי"ד ילך לאשפוז

תובע בצרפת דחה את ההאשמות נגד הרוצח של שרה חלימי, לאחר שמומחים קבעו כי סבל מהתקף פסיכוטי חזק לאחר שעישן סם מסוג קנאביס

יענקי פרבר, ל' חשון תש"פ 28/11/2019 18:01

שערורייה בצרפת משפט משפט צילום: unsplash

שרה חלימי, חרדית מצרפת, נהרגה לאחר שקובילי טראורה פרץ לדירה שלה בפריז ב- 4 באפריל 2017.

שרה הי"ד, היתה רופאה, וניהלה גם גן ילדים. היא היתה בת -65 והוכתה קשות תוך שתוקפה מכנס אותה "שד", בעת שקרא פסוקים מהקוראן, לאחר מכן הוא השליך אותה לרחוב מהמרפסת שלה בקומה השלישית.

בדיון שנערך בערעור שהגיש הרוצח ביום רביעי האחרון, הודה טראורה בהריגתה של שרה חלימי וטען כי לא היה מודע למעשיו בליל הרצח ולא שם לב מתי הוא פרץ לביתה. כך פרסם האתר JC.

"הרגשתי נרדף כשראיתי ספרי קודש, ראיתי את הנברשת בביתה הרגשתי מדוכא, ראיתי את פניה משתנות" הוא אמר בדיון. תובעים בפריז טענו תחילה כי יש להעמיד לדין את קובילי טראורה בשל מעשיו. אך ערכאה גבוהה יותר סברה כי יש לאשפז את טראורה.

במהלך דיון מקדים שאל עורך הדין של משפחת חלימי ז'ילס- ויליאם גולדנדל את הרוצח: "אתה חושב שצריך להעמיד אותך לדין, ולהישפט על מה שעשית?"

טראורה ענה "כן", אך עורך דינו תומאס בידניק השיב: "ממתי הנאשם מחליט אם יש להעמידו לדין?"

בשימוע ביום רביעי נאמר על ידי עדי ראיה, כי זמן קצר לפני שנזרקה הגב' חלימי מהמרפסת, טראורה צעק "אישה מנסה להרוג את עצמה". עורכי הדין של משפחתה אמרו כי זה הוכיח שטראורה כבר תיכנן את הגנתו.

פרנסיס סזפינר, עורך דין נוסף שמייצג את משפחת חלימי, אמר, כי המקרה קבע תקדים היסטורי: "אתה אומר בעצם שאנשים יכולים ללכת חופשי לאחר ביצוע פעולה פלילית רק מכיוון שלכאורה לא היו מודעים להשפעות של סמים או חומרים אחרים? האם זה חל גם על נהגים שיכורים שהורגים ילדים על הכביש?"

בית המשפט יכריע סופית ב -19 בדצמבר האם טראורה יעמוד לדין. או ישלח לאשפוז כפייתי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;