1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

ליברמן מאשים את גנץ ונתניהו: "הם מוכרים את הציבור החילוני"

בצל הפלונט הפוליטי, נדמה שמי שנהנה מאוד מרגעי התהילה שלו, הוא יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. בפוסט שהוא מפרסם היום בחשבון הפייסבוק שלו, הוא ממשיך להסית ומאשים את בני גנץ ובנימין נתניהו שמכרו את המדינה לחרדים • "לנטרל השפעתן של המפלגות החרדיות"

ארי קלמן, ג' כסלו תש"פ 01/12/2019 14:43

ממשיך בהסתה אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

השבוע הגורלי שבו נמצא המערכת הפוליטית, מביא את אביגדור ליברמן - שגרר את המדינה כולה למערכת בחירות שנייה בתוך שנה וצפוי לגרור אותה למערכת בחירות שלישית - לתקוף את החרדים פעם נוספת, כשהפעם הוא מצא את האשמים: בני גנץ ובנימין נתניהו.

בפוסט שפרסם ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו, הוא מסרב להתייחס לנושא החתימות לנשיא וכדי לקבל עוד סיקור תקשורתי הוא מאשים את ראשי הליכוד וכחול לבן שהם נכנעים לסיעות החרדיות: "הבוקר שוב זכיתי למנה גדושה של "מחמאות ופרגונים" מהשר דרעי ומח"כ יעקב אשר" כותב ליברמן.

"אבל הבעיה האמיתית היא לא הם" הוא מסביר, "אלא בנימין נתניהו, שמכר את הציבור החילוני ויוצאי חבר העמים לטובת הברית האסטרטגית שלו עם החרדים. בכל הסוגיות החשובות לציבור זה, קרי תחבורה ציבורית בשבת, נישואים אזרחיים, גיוס בחורי ישיבות, גיור על ידי רבני ערים, מתווה הכותל וכו', נתניהו התייצב באופן חד וברור לצד החרדים".

ליברמן הסביר, כי "מסוגיות בהן נתניהו בעצמו תמך ואפילו העביר בממשלה, הוא נסוג לחלוטין בעקבות הלחץ של המפלגות החרדיות. לדוגמא: מתווה הכותל שאושר בממשלה ובוטל בהמשך, הקמת ועדת ניסים בנושא הגיור וסירוב מוחלט מצדו לאשר את הדו"ח בממשלה, וכמובן הצבעתו בעד חוק הגיוס בקריאה ראשונה, לצד אמירה ברורה שלו שמדובר בחוק ממלכתי ומאוזן, וההתקפלות לפני קריאה שניה ושלישית".

ליברמן תוקף גם את יו״ר כחול לבן בני גנץ: ,גם ראשי כחול לבן, התנהלו באופן דומה" כותב ליברמן. "זכורה היטב פנייתו של בני גנץ לחרדים לאחר הבחירות לכנסת ה-21: "תביאו לי דף לבן שני שליש שלכם ושליש שלי ואני חותם למטה", וההבטחה שניתנה לש"ס בחודש האחרון ל-4 תיקים בממשלה, שני סגני שרים, טיפול יסודי בענייני דת ומדינה ומ"מ ראש הממשלה".

"ושלא יספרו לכם סיפורים" מדגיש יו"ר ישראל ביתנו, "כל ערוצי התקשורת בין כחול לבן לחרדים באמצעות ישראל בכר ואחרים, לא פסקו לרגע".

ליברמן מסיים את הפוסט וכותב: "כששואלים פעם אחרי פעם מה רוצה ליברמן? התשובה שלי תמיד הייתה ברורה ושקופה: ממשלת אחדות המתבססת על שלוש המפלגות כחול לבן, הליכוד וישראל ביתנו. רק בממשלה כזאת אפשר להעביר מהלכים אמיתיים ולנטרל את השפעתן של המפלגות החרדיות".

דרעי מגיב לדבריו של ליברמן וכותב: ליברמן, די עם הספינים והשקרים. אנחנו בשס, בניגוד אליך, עקביים: תומכים בנתניהו לכל אורך הדרך. בני גנץ לא הציע לנו ארבעה שרים וכלל לא ישבנו איתו למו״מ.

להבדיל ממך דרשת וסחטת אחרי בחירות אפריל עם חמישה מנדטים, את תפקיד שר הביטחון, שר קליטה ועוד שר. בנוסף, בקשת את תיק ירושלים והתפוצות ותיק המודיעין.

דרשת גם למעלה משני מיליארד שקלים לעולי חבר העמים שלא עובדים ולא משלמים מיסים. דרשת לפתוח במשרד הקליטה 17 נציגויות במדינות חבר העמים, מדינות שספק אם יש בהן יהודים בכלל. ועוד ועוד. אז איך יש לך עזות מצח להאשים את החרדים כסחטנים?

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ליברמן  


 2. למה מוכר את החילונים ולא החרדים?  

  שריר

  • אתה מבין את מה שכתבת? (ל”ת)

   צבי

 3. ליברמן ההפכפך  

  לולו

 4. איווט גבלס הזה לא נרגע אסון למדינה, מסית ומדיח ונוגע ביצרים הכי אפלים של האדם בדיוק כמו גו'זף גבלס.  (ל”ת)

  שלום

 5. לחקור את מניעיו של ליברמן!  

  אלי

 6. למה מתייחסים אליו  

  למה אתם

 7. צריכים להעמיד אותו לדין בעוון הסתה, הוא ממש הפך  

  צבי

 8. הוא לא מדמיין איזה מפלה תהיה לו ! סיפור המן, זה קטן עליו !  (ל”ת)


 9. אנחנו ב-99% הולכים לבחירות, המטרה של כל הצדדים צריכה להיות למחוק את ליברמן מהמפה הפוליטית1  (ל”ת)

  אני

 10. שאלת המיליון דולר  

  אוהבים אותך ביבי

 11. מי שרוצה לנטרל את ההשפעה האלוקית בעם ישראל מסתכן שההשפעה האלוקית תנטרל אותו בעצמו  (ל”ת)

  שלמה

 12. ליברמן  


;