1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

מנדלבליט העביר את כתב האישום לאדלשטיין; לפיד וארדן בין עדי התביעה

לפני זמן קצר מסר היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט את כתב האישום נגד ראש הממשלה נתניהו ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. במכתב שהעביר היועמ"ש כלולים שמותיהם של 330 עדי התביעה וכן מקום מושבו של בית המשפט אליו יוגש כתב האישום - בית המשפט המחוזי בירושלים - וכל זאת באם לא תוענק לנתניהו חסינות

אלי שלזינגר, ד' כסלו תש"פ 02/12/2019 13:28

330 עדים אביחי מנדלבליט/בנימין נתניהו אביחי מנדלבליט/בנימין נתניהו צילום: הדס פרוש/יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מסר היום ליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, כתב אישום נגד ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, הכולל את מקום מושבו של בית המשפט אליו יוגש כתב האישום, ככל שלא תוענק לראש הממשלה חסינות, ואשר שובצה בו רשימת שמות עדי התביעה.

'כאן' מדווח, כי בין עדי התביעה שהציג היועמ"ש לממשלה, נמנים יאיר לפיד וגלעד ארדן.

במכתבו ליו"ר הכנסת כותב היועץ המשפטי לממשלה, כי הוא סבור שכתב האישום המקורי שהניח בפניו מקיים את הוראות חוק חסינות חברי הכנסת ושבוודאי מקיים את תכלית החוק, על אף שלא כלל את רשימת עדי התביעה ואת בית המשפט המחוזי אליו בכוונתו להגיש את כתב האישום.

עם זאת, בשל פניות שהתקבלו בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, לרבות מסניגוריו של ראש הממשלה, ולמען הסדר הטוב של הדברים, החליט היועץ מנדלבליט להניח בפני יו"ר הכנסת נוסח כתב אישום הכולל את רשימת עדי התביעה, וכן צוין בו, על פי כללי הסמכות המקומית הייחודיים לראש ממשלה מכהן, כי מקום הגשתו הוא בבית המשפט המחוזי בעיר ירושלים.

למען הסר כל ספק, מציין היועץ המשפטי לממשלה במכתבו, "ככל שלנוכח מכתבי זה ולאור טענות שהועלו, ראש ממשלת ישראל יבקש לראות את היום (2/12/2019) כיום הקובע לתחילת מניין 30 הימים בהם רשאי הוא לבקש מכנסת ישראל לקבוע כי תהיה לו חסינות חבר כנסת בפני דין פלילי, הרי שעל מנת למנוע טענות בנושא ולמען ניקיון הדעת, לא אתנגד לדבר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מאנדלבליט אדם כפוי טובה, תופר תיק נגד אדם שנתן בו אימון  

    צבי

  2. הפרקליטות מתחילה להזיע