י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024
ואיך הגיבו הירדנים?

תקרית הכיפות: דרעי שוקל להטיל סנקציה על ירדן

בעקבות התקרית החמורה בה נדרשו סגני ראשי ערים להוריד את הכיפה והציצית שלבשו - השר דרעי שוקל להטיל סנקציה על ירדן

תקרית הכיפות: דרעי שוקל להטיל סנקציה על ירדן
השר דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות התקרית החמורה שאירעה הבוקר (שלישי) במעבר הגבול ״רבין״ בערבה, במהלכה נמנעה כניסת אנשי ציבור ישראלים לירדן עם כיפות, ציציות ושאר סממנים יהודיים, שוחח שר הפנים אריה דרעי עם אנשי משרד החוץ וראש המל״ל, מאיר בן שבת, ובעקבות זאת, התאפשרה כניסת המשלחת הישראלית לירדן ללא שום הגבלות. 

בשיחה שקיימו היום אנשי משרד החוץ וראש המל״ל בן שבת עם מקביליהם הירדניים, נאמר להם שהשר דרעי שוקל, בעקבות התקרית, למנוע כניסת פועלים ירדנים לישראל. הנציגים הירדניים אמרו כי עשו זאת כדי להבטיח את ביטחונם של התיירים הישראלים.

בעקבות דרישת השר דרעי, הודיעו הירדנים כי יבדקו שוב את ההנחיה למנוע כניסת תיירים ישראליים שחובשים כיפות ושאר סממנים יהודיים. כדי לאכוף את ההחלטה יוקם צוות עבודה שיכלול את נציגי שר הפנים, משרד החוץ וגורמי הביטחון הרלוונטיים.

יצוין כי מוקדן יותר פנה ח"כ מיכאל מלכיאלי במכתב בהול לשר החוץ ישראל כץ לכנס ישיבה דחופה לבירור העניין. "הדבר מזכיר תקופות אפילות מהעבר של העם היהודי, אין מדינה בעולם שמסוגלת לדרוש זאת, ואסור שדבר זה יעבור בשתיקה ויהווה תקדים מסוכן לבאות".

אני חושב שאין מקום להורות על הורדת הסממנים היהודים, אך מאידך בוודאי שצריך להיות קשובים להתראות ולכוחות הביטחון, ומשום כך אני מקווה שמשרד החוץ והביטחון יגבשו הנחיות ברורות, מתוך תקווה שהממשל בירדן יקח אחריות ויבין שכיפה וציצית הינם חלק בלתי נפרד מהזהות היהודית.

חלק מהנציגים החרדיים ודתיים נשמעו להוראות, אולם רובם החליטו לשוב על עקבותיהם ולחזור למלון מבלי לחצות את מעבר הגבול.

אריה דרעי מעבר גבול ירדן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד