1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

דרמה הלכתית: הילדה ענתה 'כן' ובית הדין נדרש לסוגיה

משחק נישואים בין ילדים בפאריס, הוביל לדרמה הלכתית שהונחה על שלחנו של בית הדין באשדוד. לאחר ליבון המקרה קבעו הדיינים כי הנישואים אינם תקפים

יענקי פרבר, ה' כסלו תש"פ 03/12/2019 13:49

דרמה הלכתית טבעת טבעת צילום: pixabay

חבורת ילדים יהודים טיילה להנאתה בקניון בפריז. על המדרגות הנעות שלף אחד הילדים טבעת נתן לילדה ושאל אותה אם היא רוצה להתחתן עמו, והיא השיבה לו בצחוק בחיוב.

חברי בית הדין האזורי באשדוד הרב דוד לבנון, הרב משה אמסלם והרב יצחק לוי נדרשו השבוע לחקור לעומק את האירוע כדי להחליט אם הילדה המתגוררת כיום באשדוד נחשבת כנשואה והאם להתיר לה להינשא.

בית הדין ערך ראיון מעמיק עם המבקשת שתיארה בפרטי פרטים עד כמה שזיכרונה מגיע את הסיטואציה, הרקע והנוכחים. ניסיון לאתר את הנער המקדש עלה יפה אבל בשיחה טלפונית מפאריס הוא השיב כי איננו זוכר בכלל את האירוע. מסתבר כי היה גם עד אחד בלבד, נער יהודי דתי.

בסופו של דבר כתבו הדיינים ספק דין ארוך ומקיף הסוקר את נושא "נישואי שחוק" בהיסטוריה ההלכתית ומבוסס על עשרות רבות של מקורות, ובעיקר על פסקי דין של הרב עובדיה יוסף והרב שלום משאש.

הדיינים בדקו ומצאו כי לא הייתה כוונה אמיתית לנישואין, לא מצד הילד ולא מצד הילדה. כמו כן לא הועמדה חופה ומדרגות הקניון אינם מקום מתאים לנישואי אמת.

בנוסף מתנת הטבעת קדמה להצעת הנישואין ולא ההיפך כאשר קודם יש לומר 'הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל' ואחר כך לענוד את הטבעת על אצבע הכלה.

אשר על כן החליטו הדיינים כי: "המבקשת מותרת להינשא כדמו"י לכל מי שתחפוץ". יחד עם זאת שיגרו הדיינים עצת אזהרה לנערים ונערות להימנע ממשחקי נישואין מיותרים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יעויין  


 2. דרמה אדירה!  

  סולומון

 3. גיל  


  • דקה עונים לך (ל”ת)


 4. היה סיפור דומה עם הרבי מליובאוויטש  

  ארי

  • הסיפור שלך כנראה טעות 


 5. כנראה שהילד אמר: ''הרי את מקודשת לי ולכל הדרים בעיר הזאת'' התחיל לראות בסידור ברכת קידושין ודפדף לעירוב תבשילין  

  ליפא

;