1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

הקשר החשאי נחשף בפומבי: האדמו"ר מבעלזא על רבי מרדכי שרעבי זי"ע "מורנו חסידא ופרישא"

האדמו"ר מבעלזא מצטרף למערכה למען ישיבת 'נהר שלום' בראשות רבי בניהו שמואלי ולמען הצלת חצר ביתו של המקובל רבי מרדכי שרעבי זי"ע, שהיה בקשר רצוף וחשאי עם האדמו"ר מבעלזא לאורך שנים • במכתב מיוחד ומפתיע שפרסם אמש הוא קורא לציבור לתמוך במגבית למען הצלת הישיבה הוותיקה

כתבה מקודמת, ו' כסלו תש"פ 04/12/2019 10:40

הרבי מבעלזא הרבי מבעלזא צילום: באדיבות המצלם

בימים אלו מתקיימת מגבית המונים למען הצלת ישיבת המקובלים 'נהר שלום' וחצר ביתו של המקובל האלוקי רבי מרדכי שרעבי. אלא שבצד קריאתם של גדולי ישראל רבים ובהם המקובל רבי בניהו שמואלי למען הצלת הישיבה הקדושה, היום (שלישי) פורסמה תמיכה מפתיעה מצד האדמו"ר מבעלזא שליט"א, שנחשב לתלמיד מובהק של המקובל רבי מרדכי שרעבי זי"ע.

במכתב שפורסם אמש כותב האדמו"ר "הנני בזה להמליץ לאחב"י בכל מושבותיהם, לחזק ולתמוך בישיבת המקובלים 'נהר שלום' מיסודו של מורנו חסידא ופרישא המקובל מוהר"ר מרדכי שרעבי זצ"ל וכיום תחת נשיאות תלמידו הגדול הרה"ג ר' שלום שמואלי שליט"א, כאשר צר להם המקום ונאלצים לקנות הדירות הסמוכות לבניין הישיבה - נוסף על החזקת הישיבה מדי חודש בחודשו ותמיכה שוטפת באברכים החשובים יושבי אהל שליט"א שנכנסו לפרד"ס".

מכתב האדמו"ר מבעלזא • קרדיט: יח"צ

"על כן אבקש בזה לקבל את פניהם בסבר פנים יפות ולהרים להם תרומות הגונות ונדיבות ביד רחבה ובנפש חפצה" והאדמו"ר מסיים בברכה "ובזכות החזקת התורה יזכו התומכים לברכת התורה, אורך ימים בימינה ואושר וכבוד בשמאלה".

בשנים האחרונות נחשפו מעט מקשריו המעניינים של האדמו"ר מבעלזא עם המקובל רבי מרדכי שרעבי זי"ע. הקשרים בין השניים החלו לקראת שנת תש''ל והתמשכו עד לפטירתו של זקן המקובלים. הקשר בין המקובל הירושלמי הישיש שנימנה על דור המקובלים הקודם של ירושלים, לבין האדמו''ר הצעיר נוצר לאחר שאחד החסידים ערך היכרות ביניהם ונמשך עד שהמקובל עלה לשמי מרום בכ' במרחשוון תשמ"ד.

האדמו"ר השתתף בשיעוריו של זקן המקובלים בספר ''שער הכוונות'' של רבי חיים ויטאל, שנערכו בישיבת נהר שלום בירושלים במשך שנים רבות. יש לציין, כי קשריו של האדמו''ר מבעלזא עם רבי מרדכי שרעבי היו הרבה מעבר לשיעורים שבהם השתתף האדמו"ר בחשאי, והאדמו''ר היה נוהג לנסוע פעמים רבות לביתו של המקובל ולברר עימו כל מיני שאלות בקבלה. בנוסף האדמו''ר היה שולח שליחים לזקן המקובלים ע"מ שיעבירו לו בכתב את שאלותיו בקבלה.

ע"פ המסופר, רבי מרדכי שרעבי היה שולח שליחויות שונות לאדמו"ר מבעלזא, עם שליח קבוע - אחד מבני משפחתו. האדמו''ר מבעלזא אף השתתף בהדלקת הנרות בביתו של רבי מרדכי שרעבי בלילות חנוכה ובכל שנה לפני חג הסוכות היה רבי מרדכי שרעבי שולח באמצעות שליח קבוע, אתרוג לאדמו''ר.

כעת, בשל החשש לעתידו של מבנה ישיבת המקובלים 'נהר שלום' בשל הרצון של יזמים וטייקונים לרכוש את המתחם ולבנות בו ככל העולה על רוחם, החליט האדמו"ר מבעלזא להתגייס למען הישיבה הוותיקה, ופרסם קריאת קודש שבו הוא קורא לציבור לעשות הכל למענה של הישיבה.

להצלת ישיבת המקובלים 'נהר שלום' ובית המקובל רבי מרדכי שרעבי זי"ע, לחצו כאן או חייגו *6431

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למעשה האדמור מבעלז האדמור ההכי גדול של דורנו.  (ל”ת)

    יפת

  2. הקשר אינו חשאי  

    יוסף בנימין