1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

חנינה תמורת פרישת נתניהו - ריבלין ומנדלבליט מוכנים לשקול

כשממשלת אחדות כבר לא תקום ואביגדור ליברמן לא יצטרף לממשלת ימין חרדים - יש מי שמשתעשעים ברעיון אחר לגמרי בדמות הענקת חנינה לראש הממשלה נתניהו בתמורה לפרישה • האם זה מה שימנע את הבחירות השלישיות ברגע האחרון? • 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים

קובי עוזיאלי, ז' כסלו תש"פ 05/12/2019 06:57

מה הסיכויים? בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: תומר נויברג, פלאש 90

האם זה מה שימנע את הבחירות השלישיות ברגע האחרון? על פי דיווח של הכתבת דנה וייס ב'ערוץ 12', גורמים בתוך המערכת הפוליטית וגם מחוצה לה מקיימים ניסיון מחודש לבדוק את היתכנותה של עסקת חנינה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

לדבריה, אותם גורמים מבינים שמדובר בחלון הזדמנויות לעסקה שמציעה את הדבר הפשוט הבא; נתניהו יקבל חנינה מכל האישומים נגדו ובתמורה לכך הוא פשוט יעזוב את החיים הציבוריים לצמיתות.

זאת כחלק מהניסיונות למנוע בחירות נוספות בשבוע שנותר עד יום רביעי הבא, אז הכנסת ה-22 תתפזר מאיליה וניכנס בעל כורחנו למערכת בחירות שלישיות כקבוע בחוק.

וייס טוענת בדיווח כי אותם גורמים מגששים ופונים לכל מי שעושי להיות גורם מכריע ומשפיע בתהליך ובדקו את היתכנות הוצאתה של היוזמה לפועל מול נשיא המדינה ראובן ריבלין והיועמ"ש אביחי מנדלבליט.

מהבדיקה שערכו, עולה כי ניתן יהיה להשיג הסכמה עקרונית של הנשיא והיועמ"ש למהלך ובתנאי שבנימין נתניהו יסכים להודות בחלק מהאישומים נגדו ולהתרחק מהחיים הפוליטיים.

עם זאת, נתניהו עדיין לא הביע הסכמתו להליך שכזה וגם אם כן, יתכן והזמן שנותר עד לפיזור הכנסת, לא יספיק גם אם נתניהו יקח את העסקה ויחתום עליה.

כך או כך, הסיכוי שנתניהו יסכים לעסקה כזאת שואף לאפס, שכן הוא הרי טוען לחפותו המלאה וכן לליקויים חמורים ובלתי חוקיים לאורך החקירה ואופן הפעלת הלחץ על עדי המדינה, אז וודאי שלא יסכים להודות בחלק מהאישומים ולתת לשמאל את מבוקשו - שלא לראותו בחיים הפוליטיים עוד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כאשר נתניהו ומשפחתו נהנים בקיסריה ,זוגות צעירים מצטופפים במחסנים!!  

  חוצפן

  • מה נראה לך שהוא אלוקים??? (ל”ת)


 2. מעניין.  


 3. רעיון מצויין. הלוואי שיתגשם.  

  צבי

  • הלוואי שסו"ס האימון בבתי המשפט יתרסק לגמרי. למרות שכבר היום מעטים מאמינים ליושרת בתי המשפט ונקיון כפיהם. (ל”ת)


 4. ביבי תהיה חזק העם איתך  


 5. בשום פנים ואופן לא!!!  (ל”ת)


 6. על החרדים להרעיש שמים וארץ שביבי לא יתפטר תמורת חנינה.  

  שריר

  • כמובן, בזכות ביבי כולנו רעבים ללחם 

   רואה חשבון

  • ואני חשבתי שהאחריות על ההורים להאכיל ילדיהם. 

   שריר

 7. תפסת מרובה לא תפסת  

  יעקב

 8. הנשיא הליכודניק דואג לחברו המושחת  


 9. רק מראה כמה הכל פוליטי  


 10. אל תתפתה ביבי!