1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. יוסי אסולין

עסקת השוחד המפוקפקת שמציעים בשמאל לנתניהו

ההצעה הנדיבה שמציעים במחוזות השמאל לנתניהו חושפת את הפרצוף האמיתי של מציעיה - לא צדק הם מחפשים פה כי אם את הראש של נתניהו • טור דעה מאת יוסי אסולין

יוסי אסולין, ז' כסלו תש"פ 05/12/2019 11:53

רוצים את הראש עסקה מפוקפקת. רה"מ נתניהו עסקה מפוקפקת. רה"מ נתניהו צילום: נועם רבקין פאנטון, פלאש 90

מזה זמן שמסתובבת לה הצעה 'נדיבה' במחוזות השמאל המציעה לנתניהו עסקה מפוקפקת - "תפרוש מהחיים הפוליטית לצמיתות ובתמורה לכך תזכה בחנינה מלאה מכל האישומים העומדים נגדך".

הציע אותה בזמנו אחד העיתונאים הבכירים בשמאל, נדב אייל ופרסם אותה מעל דפי 'ידיעות'. גם אביעד גליקמן, האיש שזכה לכינוי 'דובר הפרקליטות', כתב לפני כשלושה חודשים: "אם נתניהו רוצה חנינה שיתכבד ויגיע לעסקת טיעון, יודה, יורשע ואז יבקש מהנשיא חנינה".

את הדברים אמר גליקמן זמן קצר לאחר שעמיתו רביב דרוקר דיווח במהדורת חדשות 13 על "חנינה תמורת עזיבת החיים הפוליטיים". גם עיתונאי חדשות 12, גיא פלג, כתב: "ראש ממשלה ברוטציה, או אחד שיודיע במסגרת ההסדר על עזיבת החיים הציבוריים". בינתיים הספיק נדב אייל 'להתחרט', לאחר שלדבריו נתניהו 'החמיץ' את הרכבת - שעה שהחל במתקפה על מערכות שלטון החוק ו'שרף את המועדון'.

כך או כך, זו הצעה שהוצעה ועדיין מוצעת ע"י גורמים שונים בשמאל, גם ע"י גורמים שונים במערכת הפוליטית. חמור מכך, אמש אף נטען ב'החדשות' כי גם הנשיא ריבלין וגם היועמ"ש מנדלבליט שוקלים אותה ברצינות. והשאלה המתבקשת היא - ממה נפשך: אם נתניהו אכן אשם בכל מה שמיוחס לו והוא מגה-מושחת כפי שהם מרבים לטעון, מדוע ש'יוותרו' לו ולא ייענש כמקובל בחוק. אם הוא חף מפשע, מדוע שבכלל ייענש. 

ההצעה המבישה הזו שפורסמה בכלי תקשורת מרכזיים ועברה מתחת לרדאר, היא למעשה לא ויתור ולא מחווה ג'נטלמנית מצד מנדלבליט, ריבלין או עיתונאים שונים - כי אם עסקת שוחד במעמד צד אחד החושפת את הפרצוף האמיתי של מציעיה (אם עוד היה למישהו ספק): לא צדק הם מחפשים פה כי אם את הראש של נתניהו.

יגשים את חלומם וירד מהבמה הפוליטית? ישכחו את כל מעלליו; והיה ויתעקש חלילה להישאר ולהיאבק על חפותו, ימשיכו לסקר אותו באובססיביות ויעשו הכל על מנת להנחית כתבי אישום על ראשו. או בלשון מנדלבליט פינת ניצן בואכה ליאת בן ארי - סיקור חיובי תמורת תשלום הוגן. הבעיה שהפעם הם חלק מהעסקה.

חנינה תמורת פרישה. הציוץ של אייל

בשולי הדברים: היום בבוקר פורסם באחד מכלי התקשורת 'תחקיר' שחושף את 'מעללי' שר המשפטים אוחנה בהיותו עו"ד צעיר. תראו כמה מהר הספיקו לתפור אותו. האמת, אני דווקא בעד שיוגש כתב אישום נגד אוחנה. זה כ״כ שקוף ויהווה את קו פרשת המים. מאות אלפים יצאו לרחובות ויביאו למיטוט הפרקליטות והתקשורת ולהקמתם מחדש - הפעם בצורה מאוזנת, כמקובל במדינות מתוקנות.

לכל הטורים של יוסי אסולין

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כולם צבועים שונאי נתניהו  (ל”ת)


  • תשובה למכתב כולם צבועים שונאי נתניהו 


 2. אם זה לא הפיכה שיפוטית אז מה זה?  


 3. זו הצעה של שונאי החרדים.  

  שריר

 4. זו הצעה של רבני הציונות הדתית  


 5. יפה מאוד. מילים כדרבנות  (ל”ת)


 6. מה הם לא יעשו כדי לקרוע מישראל השנייה את המנהיג שלהם??????  (ל”ת)

  חסיד של אבישי בן חיים

 7. מקומו של גליקמן בכלא  


 8. פיטים  


 9. על שלושה דברים עולם התורה עומד...  

  שריר

 10. חנינה לשי ניצן ומנדלבליט ולחיות  

  מעולה

 11. אם יש הצעת שוחד יש להתלונן במשטרה ולפתןח בחקירה  

  יוחאי

;