1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

פורטוגל הצטרפה כחברה להנצחת השואה: ישראל מברכת

ישראל מברכת על קבלתה של פורטוגל כחברה מלאה בכח המשימה הבינ"ל להנצחת זכר השואה - IHRA

יענקי פרבר, ז' כסלו תש"פ 05/12/2019 11:22

בגדי אסירים במוזיאון אושוויץ בגדי אסירים במוזיאון אושוויץ צילום: משה מילנר, לע"מ

ישראל מברכת על קבלתה של פורטוגל כחברה מלאה בכח המשימה הבינ"ל להנצחת זכר השואה - IHRA. פורטוגל היתה משקיפה ב-IHRA מזה עשור ולאחר תקופת מבחן, הצביעה היום מליאת הארגון ההמתכנסת בלוקסמבורג על קבלתה כחברה מלאה, כאשר פורטוגל תהיה החברה ה-34 בארגון. את ישראל מייצגת בכינוס הארגון משלחת בהובלת משרד החוץ ויד ושם ובהשתתפות נציגי בית לוחמי הגיטאות.

התרחבות IHRA והצטרפות מדינות נוספות לארגון הינו צעד משמעותי במאבק המתמשך באנטישמיות שלצערנו רלוונטי היום יותר מתמיד. המהלך מגיע לאחר שאתמול החליט הפרלמנט הצרפתי לאמץ את הגדרת האנטישמיות של IHRA. אימוץ ההחלטה הגיע לאחר מאמץ מדיני של שגרירות ישראל בפריז שנמשך חודשים רבים.

משרד החוץ מציב את נושא המאבק באנטישמיות בראש סדרי העדיפויות שלו ופועל ב-IHRA באמצעות המח' למאבק באנטישמיות ולשימור זכר השואה. המשרד מקיים כנסים בינלאומיים כגון הפורום הבינ"ל למאבק באנטישמיות, ומוביל דיאלוגים והתייעצויות עם מדינות מרכזיות באירופה, כמו גם האיחוד האירופי, לקידום ושת"פ בתחום המאבק באנטישמיות.

שה"ח ישראל כ"ץ: שימור זכר השואה והמאבק באנטישמיות קשורים זה בזה- יש להכיר ולזכור את העבר כדי להבטיח את העתיד.
האנטישמיות היא חולי המאיים לא רק על העם היהודי אלא על כל חברה ומדינה בה היא מתקיימת. המאמץ המשותף להדביר אותה הוא חובה מוסרית והכרח.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;