1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. סלולר

זהירות: האם אייפון 11 פרו עוקב אחריכם?

חשבתם שאם כיביתם את שירותי המיקום באייפון 11 פרו החדש שלכם, לא תחשפו את המיקום שלכם? מסתבר שזה לא כך. גילוי חדש מדגים כי גם כאשר המשתמשים מכבים באופן ידני את שירותי המיקום, המכשיר עדיין מחפש את המיקום שלהם

אלי שלזינגר, ז' כסלו תש"פ 05/12/2019 14:32

אתם לא לבד אייפון 11 פרו אייפון 11 פרו צילום: unsplash

יש לכם אייפון 11 פרו? שימו לב: המכשיר אוסף מידע על המיקום שלכם גם כאשר הגדרתם שלא יעשה זאת

בחודשים האחרונים לאחר ההשקה של אפל בספטמבר, רבים מיהרו להתחדש בדגמי האייפון החדשים. כעת מתברר כי מכשירי אייפון 11 פרו החדשים עוקבים אחר מיקום המשתמשים אפילו אם הם בפירוש אסרו זאת, כלומר, המערכת משדרת לאפל לסירוגין את פרטי המיקום של המשתמש גם כאשר כל היישומים ושירותי המערכת בטלפון מוגדרים באופן אינדיבידואלי לא לשדר מידע על מיקום.

מדיניות הפרטיות של Apple מציינת כי מדי פעם המכשיר ישלח מיקום גיאוגרפי ל-Apple בסמוך לנקודות Wi-Fi חמות ומגדלי תקשורת סלולרית באופן מוצפן ואנונימי שישמשו להרחבת מסד הנתונים המקושר לקהל באזור.

במדיניות הפרטיות מוסבר שניתן לכבות את כל השירותים מבוססי המיקום באופן גורף (על ידי כניסה להגדרות, פרטיות, שירותי מיקום וכיבוי הכפתור של "שירותי מיקום"), וכשעושים זאת החץ הקטן משמאל לאייקון הסוללה לא יופיע יותר, אלא אם הפעילו מחדש את שירותי המיקום.

אך כעת, בריאן קרבס, חוקר אבטחת מידע מצא כי חלק משירותי המערכת של אייפון 11 פרו (וייתכן גם אייפון 11) אינם יכולים להיכבות על ידי המשתמשים אפילו כשהם מכבים באופן ידני את כל שירותי המיקום במכשיר, כך שלטענתו קיימות בעיות אפשריות בכל הקשור לפרטיות.

צילום מסך מהסרטון של החוקר שמדגים כי כיבה את כל שירותי המיקום

קרבס ציין כי שלח לאפל כבר בנובמבר סרטון (לצפייה) שמדגים כיצד המכשיר עדיין מחפש גישה לנתוני מיקום אפילו כשהאפליקציות ושירותי המערכת כוונו על "לעולם לא" בכל הקשור לשיתוף מידע זה ושירותי המיקום עדיין היו פעילים.

מאפל הגיבו לחוקר כי הם "אינם רואים השלכות של הנושא על דברים הקשורים באבטחת מידע. סמל שירותי המיקום מופיע כאשר פועלים ברקע שירותי מיקום שהמשתמש לא יכול לנטרל בעצמו".

אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מוסר: "אם הייתי משתמש באייפון 11 פרו של אפל הייתי מצפה שכאשר אני מכבה את כל שירותי המיקום כולל שירותי המערכת באופן פרטני, לא ישודרו שום נתונים על המיקום שלי. יכול מאוד להיות שהטענה של אפל נכונה ומדובר באמת באיסוף מידע סטטיסטי שאינו מכיל מידע אישי שנועד לשפר את התאימות עם טכנולוגיות חדשות. אבל גם אם זה המקרה, ובמיוחד בתור חברה שנאבקת באופן קבוע וחורטת על דיגלה את הפרטיות של המשתמשים (רק בשנה שעברה חסמה אפל בדפדפן Safari את יכולת איתור המיקום של פייסבוק וטוויטר) אפל צריכה לשקף את הנושא בצורה ברורה יותר במדיניות הפרטיות שלה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חרטא ברטא  

    חרטא

  2. מפוחד  


;