1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

70 אחוזים לא ישנו ההצבעה - שליש איבדו אמון בגנץ ובנתניהו

מדינת ישראל דוהרת לבחירות שלישיות, ואולם על פי סקר חדש שנערך היום ומתפרסם הערב, גם הן לא יספקו הכרעה • כ-40 אחוזים מהנשאלים מאשימים את נתניהו בהליכה לקלפיות • כמה יקבלו המפלגות החרדיות, ומי הן המפלגות שמסתכנות סביב אחוז החסימה • התוצאות המלאות

קובי עוזיאלי, ז' כסלו תש"פ 05/12/2019 19:55

וכמה יקבלו המפלגות החרדיות בנימין נתניהו/בני גנץ בנימין נתניהו/בני גנץ צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יבוא השלישי ויכריע ביניהם? בעוד ימים אחדים, במה שנראה כמו אחת הפארסות הגדולות בהיסטוריה של מדינת ישראל, עתיד לפקוע שוב המועד האחרון להרכבת ממשלה בישראל. בד בבד יחלו בוועדת הבחירות המרכזית בהליך שלו כבר התרגלו בשנה האחרונה. סוף פברואר, אמצע מארס - ישראל עתידה להגיע בקרוב שוב לקלפיות ולהצביע בפעם השלישית בבחירות.

על פי סקר שנערך עבור תוכניתו של ניסים משעל ברדיו 103FM, החלק הארי בציבור הישראלי לא עתיד לשנות את הפתק שישלשל לקלפיות. 70 אחוזים מהמשיבים, ליתר דיוק, רק 11 אחוזים מתכוונים להצביע אחרת.

התשובה הזו של הנשאלים מחזירה אותנו לנתון מנדטים דומה מאוד. לפי התוצאות המובאות כאן, גם בבחירות הבאות לא צפויה הכרעה: גוש הימין בראשות בנימין נתניהו מגיע ל-58 מנדטים. המרכז־שמאל יחד עם הרשימה הערבית המשותפת עם 54 מושבים, וביניהם לשון המאזניים של ליברמן שעתיד להיכנס לכנסת הבאה עם 8 נציגים, כמו בכנסת הנוכחית.

ברשימת המפלגות, הראשונה היא 'כחול לבן' עם 34 מנדטים, אחריה 'הליכוד' עם 32 ו'הרשימה המשותפת' עם 12. המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה עם 8 כל אחת, 'הימין החדש' עם 6, מפלגות השמאל, 'המחנה הדמוקרטי' ו'העבודה־גשר' עם 4 כל אחת, וגם איחוד מפלגות הימין עם 4 מנדטים, מעט מעל אחוז החסימה.

עוד עולה מהסקר, שערך מכון 'מאגר מוחות' בראשות פרופ' יצחק כ"ץ, כי במשחק ההאשמות ההדדי, ה־'Blame Game' כפי שהוא מכונה לא אחת בתקשורת, בין בני גנץ לבנימין נתניהו, מרבית הציבור מאמין ליו"ר 'כחול לבן', ומטיל על נתניהו את האשמה בהליכה לבחירות הנוספות. 39 אחוזים מהמשיבים ציינו כי הם מאמינים יותר לגנץ, שמאשים את נתניהו בכישלון להקים ממשלת אחדות לאומית.

רק 29 אחוזים ציינו כי הם מאמינים לנתניהו. השאר, קרוב לשליש מהמשיבים, לא מאמינים לאף אחד מהם - וגם זה נתון לא פחות חשוב.

במהלך השבוע הקרוב נדע באופן מוחלט אם כשלו המגעים למניעת בחירות נוספות, שכלל לא נראות, על פי הסקר הזה ואחרים, כפתרון לפלונטר הפוליטי המתמשך שבו מצויה מדינת ישראל.

הסקר נערך היום (חמישי) באמצעות פאנל אינטרנטי קיים, בקרב מדגם אקראי-הסתברותי של 503 משיבים, אשר מייצגים את כלל האוכלוסייה הישראלית הבוגרת, בגילי 18 ומעלה. טעות הדגימה האפשרית עומדת על 4.1 אחוזים בקירוב (ביחס לאומדנים השונים).

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בחירות  


 2. 80 אחוז  


 3. ככה זה כשנכנסים למערכת הפוליטית אנשים שלא מתאימים להנהגה  

  צבי

 4. שקר  (ל”ת)

  בן תורה

 5. סקר שמאלני מובהק  (ל”ת)


 6. אני לא מבין את אלה שמאשימים את נתניהו, עם גנץ  

  צבי

 7. נתניהו הוא אבינו הוא מלכנו והוא מושיענו...  

  שריר

;