1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

העריק חזר לכלא הצבאי: הפלג מסייע אך לא יפגין

עריק הפלג יהודה טומבק שנעצר בשבוע שעבר בנתב"ג יקבל ייצוג משפטי - אך הפלג לא ייצא להפגין • הסיקריקים והקנאים יקיימו הפגנה אחר הצהריים בירושלים

אלי שלזינגר, משה ויסברג, י' כסלו תש"פ 08/12/2019 12:39

בגלל הוראת הגר"ש אויערבך זצ"ל אסירי הפלג הירושלמי אסירי הפלג הירושלמי צילום: ארכיון פלאש 90

לאחר חופשה קצרה, חוזר הבוקר (ראשון) אסיר 'הפלג' האברך יהודה טומבק לכלא הצבאי. כזכור, בשבוע שעבר נעצר טומבק בנתב"ג לאחר שנתפס בביקורת הגבולות בדרכו לתפילה בקברי צדיקים באירופה.

מיד לאחר מעצרו דאגו ב'ועדה להצלת עולם התורה' של הפלג הירושלמי לעו"ד מנחם שטאובר שייצגו בבית הדין הצבאי ודיון בעניינו יתקיים היום בשעה 15:00 בצהריים.

באורח תקדימי ולאחר יומיים של מעצר בלבד ועוד לפני קיום דיון מסודר בעניינו של טומבק, הצליח עורך דינו מנחם שטאובר לשחררו לשבות בשבת בבית הוריו שבירושלים. בוועדה להצלת עולם התורה שבים ומדגישים שאין לצאת מהארץ ללא בדיקה מוקדמת על ידי הוועדה.

לצד הסיוע המשפטי והעזרה הכוללת שמגישה הוועדה לתלמידי הישיבות שאינם מתייצבים בלשכת הגיוס, לא מתקיימים הפגנות ומחאות מטעם הוועדה עבור בנות שהסתבכו עם רשויות הצבא או עבור בחורים כאלו שהסגירו את עצמם במזיד, וכהוראת מרן הגר"ש אויערבך זצ"ל.

בימים האחרונים קיבלה הוועדה את הוראת מנהיג הפלג הירושלמי הגאון רבי אשר דויטש לסקר את המעצר בעיתון הפלס, אך לא לצאת להפגנות בשל כך, כנהוג בכל העריקים שמסגירים את עצמם לרשויות.

בוועדה להצלת עולם התורה ציינו כי קרוב ל-40 עריקים שנעצרו בשנים האחרונות בעת שניסו לעבור את הגבולות, קיבלו את כל הסיוע המשפטי, אך לא התקיימו הפגנות בגלל הוראתו של הגר"ש אויערבך זצ"ל.

עם זאת, ל'בחדרי חרדים' נודע כי בקרב הקנאים והסיקריקים יצאה בשעה האחרונה קריאה להשתתף בהפגנות נגד מעצרו של העריק. כפי הנראה, הפגנת הקנאים תתקיים בצומת בר אילן בירושלים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היות וגדולי התורה בדעה שצריך להתייצב להסדרת הפטור מהצבא. ניתן לומר, ה"וועדה להצלת עולם התורה מגדולי התורה"...  

  מושה

 2. מה בין הסיקריקים הקיצונים לסיקריקים מהפלג'לך  

  הפלס,טיני

 3. הרב דויטש והפגנות הפלג  

  ישראל

 4. פשרנים בדיוק כמו הנורבגים.  (ל”ת)

  הרב קלמנוביץ

 5. אני רואה שאנשי הרב פרידמן שולטים בטוקבק באתרים  (ל”ת)

  זאבי