1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

סכסוך עבודה ב'אגד'; מחר ייתכנו שיבושים

בעקבות טענות לפגיעה בשכר הנהגים, יוכרז מחר סכסוך עבודה מיידי באגד וייתכנו שיבושים בנסיעות החברה באזור ירושלים • הסכסוך יוכרז על רקע החלטת הנהלת אגד לפגוע בפרמיות שמקבלים הנהגים, המגיעות לאלפי שקלים בחודש 

אלי שלזינגר, י' כסלו תש"פ 08/12/2019 17:14

בעקבות הפגיעה בשכרם אוטובוס אגד בירושלים אוטובוס אגד בירושלים, אילוסטרציה צילום: מארק נוימן, לעמ

ההסתדרות תכריז סכסוך עבודה דחוף באגד, על רקע החלטת החברה לפגוע בפרמיות של אלפי נהגיה. מחר, בין השעות 06:00 ל-08:00 בבוקר, יקיימו כל נהגי אגד באזור ירושלים אסיפות הסברה, ובשעות אלה ייתכנו שיבושים בפעילות הסדירה של נסיעות החברה.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, מסביר כי ההחלטה להכריז על הסכסוך הדחוף התקבלה לאחר שהנהלת אגד ביצעה שינוי באופן תחשיב הפרמיות שמקבלים הנהגים. פרמיות אלה, המחושבות בין היתר על פי ביצועי הנהג שעושה עבודה מאומצת וקשה ביותר, מתווספות לשכר הבסיס של הנהגים ומגיעות עד לאלפי שקלים בחודש.

משמעות השינוי שביצעה החברה הינה קיצוץ של עד אלפי שקלים בשכר החודשי של מרבית הנהגים בחברה.

עד עתה נעשו ניסיונות מטעם ההסתדרות וועד העובדים מול הנהלת אגד על מנת להחזיר את המצב לקדמותו ולפתוח בהליך הידברות לבחינת הנושא, ואולם החברה מסרבת לשתף פעולה ומתבצרת בעמדותיה.

בשל כך יקיימו כאמור מחר בבוקר כל הנהגים במרחב ירושלים אסיפות הסברה בהן יוסבר להם על המהלך ועל דרכי הפעולה שעומדות בפניהם. אם הנהלת אגד לא תחזור בה מהתנהלותה, נציגות העובדים תודיע לציבור בכל יום היכן ייערכו אסיפות עובדים נוספות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;