1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

אוחנה בוועידה: "לא מתרגש ממי שמטנף עליי"

שר המשפטים אמיר אוחנה בוועידת 'מקור ראשון' לכלכלה חברה וחדשנות: "אני לא מתרגש ממי שמטנף עלי מבוקר ועד ליל, יש בעיית משילות קשה בישראל" | על מנדלבליט: "הוא הפסיק להיות פוסק והפך להיות יועץ. זה תפקידו"

 

קובי עוזיאלי, י"א כסלו תש"פ 09/12/2019 09:17

לא בובה של אף אחד אמיר אוחנה בוועידת מקור ראשון אמיר אוחנה בוועידת מקור ראשון צילום: שריה דיאמנט

"באתי לעמוד על שלי. לא מתרגש שמבוקר עד לילה יושבים כתבי הפרקליטות ומטנפים ומשקרים וזה קורה", כך אמר שר המשפטים אמיר אוחנה במהלך ועידת 'מקור ראשון'.

אוחנה אמר כי הוא חושב "שאם יש נושא מרכזי ששמתי על השולחן הוא נושא המשילות, מי יקבל את ההחלטות בדמוקרטיה הישראלית הציבור באמצעות נבחריו או קבוצה בלתי נבחרת שמבקשת למשול בלי להיבחר באמצעות קליקה עם התקשורת והפקידים".

שר המשפטים אמר כי בישראל יש בעיית משילות קשה. היא שנמשכת איתנו לפחות 42 שנה. "בשנת 1977 כאשר התחולל המהפך הוא לא היה אמיתי. מנחם בגין שיש לו הרבה זכויות היה יהודי רחמן וכשהוא הגיע לתפקידו אחרי כל כך הרבה שנים של אופוזיציה, במקום לעשות מה שעושים כשממשל מתחלף וזה להביא פקידים שלו יועצים משפטים שלו הוא אמר להם אנחנו נבחרנו לשרת לא לרשת. ואז החל תהליך נוראי של שאיבת סמכויות מהדרג הנבחר לדרג הממונה".

אוחנה בוועידה. צילום: שריה דיאמנט

אוחנה הוסיף ואמר כי הוא לא בובה של אף אחד, וציין כי בחצי השנה הזו שהוא משמש כשר המשפטים בפעם הראשונה מאז הקמת המדינה, הממשלה הצביעה נגד עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, "חוק המצלמות, זהו חוק שיזמתי למרות התנגדות היועץ המשפטי, הוא אומר שאני לא צריך להתגאות ואני כן מתגאה. הוא הפסיק להיות פוסק והפך להיות יועץ. זה תפקידו".

בנוגע למינוי ממלא מקום פרקליט המדינה אומר אמיר אוחנה כי הוא ראיין את כל המועמדים הפוטנציאלים: "ראיינתי את כל המועמדים. אתייעץ כדי לקבל את ההחלטה הכי נכונה אבל אני אקבל אותה ולא אף אחד אחר וזה ייעשה בימים הקרובים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. "הגבר" אמיר אוחנה !!!  

  אחד מהעם

  • שתוק שמאלן (ל”ת)


 2. אוחנה צודק!  (ל”ת)


 3. אוחנה המשך כך טפל בהם טיפול שורש!  (ל”ת)


 4. חזק ואמץ תותח!!!!  (ל”ת)


 5. אוחנה  


 6. השר אוחנה!! כל הכבוד גבר אמיתי ושר איכותי עם סמכות  

  דפנה

 7. צודק אוחנה  

  ר

 8. אוחנה הוא בבחינת "צדיק בסדום" חזק ואמץ  (ל”ת)


  • מושחתחם 

   נטראלי

 9. אוחנה עף על עצמו ומתנשא על פרקליטים ימניים בכירים ישרי דרך עליהם הוא ממונה. נסיון הימין לבצע הפיכה שלטונית מושחתת  (ל”ת)

  דודו