1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

כשהמשגיח החרדי ספד בישיבה לקצין: "שר וגדול נפל בישראל"

במהלך טקס האזכרה לזכרו של מי שהיה הדמות הבכירה ביותר בצה"ל שנפלה בעת פעולה צבאית, חשף ח"כ מ'הבית היהודי', על בואו של משגיח חרדי ישיש לבית האבלים וסיפר כיצד ביכה מרה את נפילתו בפני תלמידיו ואמר: "הלוואי שבעולם הבא, נזכה לראות אותו מרחוק" • צפו בדבריו

ארי קלמן, י"א כסלו תש"פ 09/12/2019 21:23

הח"כ הדתי חשף הגר"ח וואלקין הגר"ח וואלקין צילום: ארכיון בחדרי חרדים

18 שנה לרציחתו של אלוף משנה דרור וינברג הי"ד, שהיה לקצין הבכיר ביותר שנהרג בפעולה צבאית, בעת ששימש כאלוף משנה ומפקד חטיבת יהודה - חבר הכנסת מוטי יוגב מ'הבית היהודי', ספד לחברו וחשף את הסיפור של המשגיח החרדי, שלא הסתיר את הדמעות לאחר פטירתו של וינברג.

בטקס האזכרה שהתקיים הערב (שני), סיפר חבר הכנסת מוטי יוגב, "לאחר מותו של דרור ביום השני לשבעה, בשעת ערב עמוסת מנחמים, נכנסת דמות רבנית חרדית, מלווה בשני משמשים המתלבטים לאן לכוון את רבם בהמולת הבית. שאלתי מהיכן הם ולמי באו על מנת לסייע בהכוונתם. היה זה הרב חיים וואלקין משגיח ישיש בישיבה חרדית עטרת ישראל בבית וגן שבירושלים".

"קרבתי אותו לאבא אורי שכבר היה עייף מריבוי המנחמים בשעת ערב", הוסיף ושיחזר יוגב, "הרב החרדי מחזיקו בידו ובוכה ואומר לו שלא הכיר את דרור, אך שמע על נפילתו וכי אינו רגיל לקרוא עיתונים, אך באותו יום ביקש כי יביאו אליו את כל העיתונים וקרא בהם על דרור ובזמן שלפני תפילת המנחה בעת שמאות תלמידי הישיבה החרדית, מכונסים בבית המדרש".

יוגב שיחזר את הרגעים המסקרנים בבית האבלים, "הרב וואלקין דפק על הבימה וזעק: "אתם לא יודעים מה קרה היום, שר וגדול נפל בישראל" ותאר בתמצית את דרור וסיים תוך שהוא אוחז בידו של אורי ובוכה ואומר: "אמרתי לתלמידים, הלוואי שבעולם הבא, נזכה לראות אותו מרחוק...", כך אמר הרב וואלקין בפני מאות תלמידי הישיבה החרדית", סיכם הח"כ הדתי את סיפורו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה החידוש?  

  שריר

  • בקשקוש הזה מאמינים רק מזרחניקים הזויים. לא החרדים ולא החילונים. 


  • לחילונים זה לא פשוט. בוודאי לשונאי  


  • חס ושלום, מאיפה הבאת הבל זה?  (ל”ת)

   משה

  • האדמו"ר מקרעצניף בבואו לנחם את פרופסור אומן... 

   שריר

 2. נתנו את נבלת עבדיך מאכל לעוף השמים בשר חסידיך- עיין שם ברש"י  (ל”ת)

  המנשסתר ראש ישיבה זצוק"ל אמר על צה"ל

 3. מעניין ומרגש  (ל”ת)

  א מעכר

 4. הבלים ממתי מיחסים אמינות מנימלית לסיפור של פוליטקאי?  


 5. הסיפור אמיתי לגמרי!  

  תלמיד של הרב וואלקין

  • מקסים (ל”ת)


  • יישר כוח (ל”ת)


 6. תיקון טעות בכותרת: יקותיאל אדם היה אלוף כשנפל במלחמת של"ג. דרור וינברג הי"ד היה אדם עתיר זכויות וקצין בכיר אך לא המפקד הבכיר ביותר שנפל בקרב.  

  המתקן

 7. תיקון טעות, היו בכירים ממנו שנפלו בפעולות צבאיות.  

  קצין במיל.

 8. איש צדיק  

  הלל

 9. הרוג ע"י נכרי בשל יהדותו = קדוש  

  זק"א