1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

"הגיעו מים עד נפש": רכזי הביטחון בעוטף עזה חסמו את עזריאלי

כ-150 רכזי הביטחון יישוביים קיימו היום מחאת ענק נגד משרד הביטחון בעקבות פגיעה בתנאי העסקתם ופיטוריהם הצפויים של עשרות מהם

אלי שלזינגר, י"ב כסלו תש"פ 10/12/2019 12:07
תגיות:

"הגיעו מים עד נפש" רכזי הביטחון הישוביים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב רכזי הביטחון הישוביים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב צילום: המצלם

כ-150 רכזי ביטחון יישוביים המאוגדים תחת ההסתדרות הלאומית קיימו היום (שלישי) מחאת ענק נגד משרד הביטחון בעקבות פגיעה בתנאי העסקתם ופיטוריהם הצפויים של עשרות מהם וקיצוץ במרכיבי הביטחון ביישובים.

רק בשבוע שעבר נחשף כי עשרות רכזי ביטחון האמונים על ביטחון הישובים זומנו לשימוע בפני פיטורים בעקבות אי העברת שכרם על ידי משרד הביטחון. ועד הרבש"צים הודיע על שרשרת צעדי מחאה שהחלה היום בהפגנת הענק בתל אביב.

רכזי הביטחון הישובים חסמו את צומת הרחובות בגין קפלן בסמוך לקניון עזריאלי למשך דקות ארוכות ונשאו שלטים עליהם נכתב "רבש"צים מופקרים בחסות משרד הביטחון", "משרד הביטחון מפקיר את יישובי קו העימות", "צבע אדום- לעצור את ההפקרות" וכן "מפקירים את רכזי הבטחון".

ועד הרבש"צים הודיע כי מפגן המחאה הינו רק הראשון בשרשרת הפעולות אותם הוועד מתכנן באם משרד הביטחון לא ייכנס איתם למו"מ מיידי לכינון הסכם קיבוצי. לדבריהם, בין צעדי המחאה הצפויים עוד: ניתוק הקשר הביטחוני עם צה"ל, תחילת ימי העבודה תהה החל מהשעה 10:00 בבוקר וכן יינתן מענה רק לפעילות חבלנית עוינת ובאירועים מצילי חיים בלבד.

חן לוי רבש"צ הישוב מיצר וחבר ועד הרבש"צים מבית ההסתדרות הלאומית אמר במחאה כי "מדובר בביזיון מתמשך בו משרד הביטחון מפקיר מאות רכזי ביטחון לכל הרוחות. מיליוני ישראלים נמצאים תחת סכנת חיים מידיית. הגיע הזמן שפקידי הקריה יתעוררו בטרם יתעוררו לחלום בלהות בו כל פעילותינו תושבת לאלתר".

מוועד הרבש"צים נמסר בתגובה "הגיעו מים עד נפש. מיליוני אזרחי ישראל נמצאים בסכנת חיים מיידית וצפויים להיות ללא מענה הגנה ראוי בעיתות שגרה וחירום. זימון של עשרות רכזי ביטחון ישוביים לשימוע לפני פיטורים היא הכרזת מלחמה. אנחנו לא נעצור עד שיתקיים שיח ישיר בין ההסתדרות הלאומית ו-ועד הרבש"צים למשרד הביטחון בכל הקשור לתנאי העסקתנו ומרכיבי הביטחון שמקצצים ליישובים. לא נשקוט וננוח עד שרכזי הביטחון יזכו למעמד ראוי".

מההסתדרות הלאומית אשר מלווה את הרבש"צים נמסר בתגובה: "ההסתדרות הלאומית הכריזה על סכסוך עבודה מול משרד הביטחון. היום החל הצעד הראשון עד להשבתה מלאה של עבודת הרבש"צים כפי שהחוק מאפשר. משרד הביטחון פועל לשינוי תנאי העסקת הרבש"צים באופן חד צדדי ופוגעני. מאות רבש"צים ברחבי הארץ נמצאים בסכנת פיטורים מיידית ומי שעלול לשלם את המחיר אלה אזרחי ישראל כולם".

תגובת משרד הביטחון: "משרד הביטחון ומרכז המועצות האזוריות גיבשו הסכם חדש להשתתפות המשרד במימון מרכיבי הביטחון בישובים. ההסכם מסדיר את שיתוף הפעולה בין הצדדים ואת סדרי הביטחון במאות יישובים ברחבי הארץ. כחלק מההסכם הגדיל משרד הביטחון את תקציב ההשתתפות במרכיבי הביטחון, באופן שיאפשר את הגדלת הסיוע למועצות וליישובים במימון הרבש"צים".

עוד נמסר, כי "כ-90 אחוז מהמועצות האזורית ברחבי הארץ (26 מועצות), כולל המועצות בעוטף עזה, כבר חתמו על ההסכם החדש עם משרד הביטחון וקיבלו את השתתפות המשרד במימון מרכיב הביטחון-רבש"צים. לצערנו, ארבע מועצות טרם חתמו ואנו פועלים מולן בניסיון להגיע לסיכומים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הם עובדים 24 שעות 7 ימים בשבוע .  

    רבש"ץ לשעבר

;