1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ליברמן: הופעלו לחצים, הציעו לי כל משרה

פחות מיומיים לסיום הדד-ליין: יו"ר ישראל ביתנו חה"כ אביגדור ליברמן מאשים את המפלגות הגדולות: "מופעלים עליי לחצים, האגו של כחול לבן והליכוד מונע אחדות" • 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים

ארי קלמן, י"ב כסלו תש"פ 10/12/2019 11:55

שעות גורליות ליברמן ליברמן צילום: הדס פרוש, פלאש90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, האיש שבגללו נגררת מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת, כתב כעת בחשבון הפייסבוק שלו: "אם ב-24 השעות הקרובות לא תקום ממשלה, זה אך ורק בגלל שמנהיגי שתי המפלגות הגדולות, הליכוד וכחול לבן, לא היו מוכנים לוותר על האגו ולא יכלו להגיע להסכמה מי יכהן ראשון כראש ממשלה ומתי תהיה הרוטציה. כל השאר זה סיפורים ותירוצים".

עוד כתב ליברמן כי, "לשתי המפלגות ביחד יש 65 מנדטים. הם לא צריכים שום מפלגה נוספת על מנת להקים ממשלה. חוסר הנכונות של נתניהו להפרד מהגוש החרדי-משיחי והנכונות של שלוש הרמטכ"לים להקים ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת, שהתייצבה בעימות האחרון בעזה לצד ארגון הטרור, הג'יהאד האיסלאמי, והאשימה את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה, לא היו מקובלות על ישראל ביתנו בעליל.
 
"בימים האחרונים הופעל על "ישראל ביתנו" מסע לחצים ופיתויים כפי שאני לא זוכר מאז שהתחלתי את דרכי בפוליטיקה הישראלית. אני גאה בחבריי למפלגה. אנחנו המפלגה היחידה בארץ שמסוגלת לקבל החלטות אך ורק לטובת מדינת ישראל, ובניגוד מוחלט לאינטרסים הפוליטים והאלקטוראליים שלה. הוצע לנו כל תפקיד אפשרי בממשלה ובכנסת. כל זה רק שנסכים להכנס לממשלה צרה, בניגוד להבטחתינו לבוחר".

לדבריו, "מיותר לציין שדחינו את כל ההצעות האלו על הסף. גם בשל שיקולים עקרוניים אבל לא פחות בשל שיקולים מעשיים. ממשלה צרה תהיה צרה גדולה למדינת ישראל. ממשלה כזאת לא תתפקד, אלא תדמם. מפלגת "ישראל ביתנו" היתה עקבית וברורה בנושא מתחילת מערכת הבחירות ועד עתה".

"אמרנו שלא נצטרף לשום ממשלה צרה, כי ממשלה כזו לא תוכל להתמודד עם האתגרים הכלכליים והביטחוניים העומדים על הפרק. החלטות דרמטיות מחייבות הסכמה לאומית רחבה, קודם כל בכנסת, ואם באמת דואגים לאינטרס הלאומי ולא הפרטי אין מנוס אלא להקים ממשלה לאומית רחבה".
 
לסיום אמר, "אני קורא שוב לשתי המפלגות הגדולות להתעלות מעל השיקולים הפוליטיים הצרים ולהקים ממשלה אחדות לטובת עם ישראל, ולהפסיק את משחק ההאשמות הציני".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל תפקיד ??. איך יתכן עמיר פרץ רוה"מ ברוטציה ואני לא ???  

  ג. מ

 2. ואני לא ראיתי כזה שקרן בכל הפוליטיקה  (ל”ת)


 3. אדם מושחת שהורס כל חלקה טובה, שום דבר טוב עוד לא יצא ממנו  

  חיים

 4. גמל  


 5. די נמאסת צא לנו מהחיים, איש עוד לא עשה נזק כזה  

  יואל

;