1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

הותר לפרסום: אלו שמות החרדים שנהרגו בקרב הירי בניו ג'רזי

הותר לפרסום: אלו שמות שני החרדים שנהרגו בקרב הירי שאירע בסופרמרקט כשר בניו ג'רזי • השניים נהרגו במהלך חילופי אש בין שוטרים לחמושים צעירים שהתבצרו במקום לאחר שנמלטו אליו מבית קברות סמוך • הרבי מסאטמר השוהה בפולרידה ישוב לניו יורק למסע הלווית הבחור

יענקי פרבר, י"ג כסלו תש"פ 11/12/2019 07:15

אסון • כך נראו השעות הדרמטיות משה הערש דייטש ז"ל על רקע זירת הירי משה הערש דייטש ז"ל על רקע זירת הירי צילום: באדיבות המצלם

הבוקר (רביעי) הותר לפרסום כי שני החרדים שנהרגו אתמול בסופרמרקט כשר בעיר ג'רזי סיטי בניו ג'רזי הם משה הערש דויטש בן 24, בנו של ר' שלמה מוויליאמסבורג; וגברת לאה מינדל פרענץ, בת 33, אשתו של ר' משה דוד ובתו של בנימין הערש גרינפלד.

הנרצח מניח תפילין לגר צדק. צילום: באדיבות המצלם

ל'בחדרי חרדים' נודע כי השניים נהרגו במהלך חילופי אש שהתקיימו בין שוטרים לשני חמושים צעירים שהתבצרו במקום לאחר שנמלטו אליו מבית קברות סמוך, שם הם עשו עסקת סמים שהסתבכה. החמושים חוסלו, אך הם הצליחו לירות לפני כן בשוטר למוות ופצעו שני שוטרים נוספים.

אדם נוסף נהרג בתוך הסופרמרקט, אך זהותו לא פורסמה בשלב זה. לפי הדיווח בכלי תקשורת בארצות הברית, חמוש שלישי נתפס לאחר מצוד אחריו.

ראש עיריית ג'רזי סיטי סטיב פולופ צייץ בחשבון הטוויטר שלו, "בהתבסס על החקירה הראשונית שלנו (שנמשכת) אנו מאמינים כעת כי היורים שפעלו כיוונו למיקום בו תקפו, בגלל עודף הזהירות, הקהילות עשויות לראות פעילות נוספת של המשטרה בימים / שבועות הקרובים. אין לנו שום אינדיקציה שיש איום נוסף".

האירוע נמשך קרוב לארבע שעות מתוחות: החל מהשעה 12:30 בצהרים. אתר Chabad org דיווח כי בעל החנות עזב את חנותו רגעים לפני שהירי החל כדי להתפלל מנחה בבית הכנסת הסמוך לחנות, ולא הצליח לחזור לחנות לאחר התפילה עקב הירי.

"עמדתי ליד דלפק הסלטים במכולת ושמעתי שלוש יריות, הכדורים ריסקו את החלון של המכולת", כך אמר אדם שהיה בחנות בשעת מעשה. את הדברים הוא אמר בהקלטת WhatsApp ושלח לחבריו, "פתאום ראיתי שני אנשים נכנסים עם מעילי גשם שחורים ארוכים ורובים ארוכים, הם ניסו לכוון את הרובים לעברי, דחפתי את הרובה וברחתי משם".

יצוין כי מעל בית הכנסת נמצא תלמוד תורה חסידי ובו לומדים כ-40 ילדים שהוסתרו במקום לאורך כל האירוע, בית ספר עירוני נוסף מעבר לרחוב היה גם בהסגר. היורים היו גבר ואשה שחוסלו לאחר קרב יריות.

יצוין עוד כי בשנים האחרונות כמאה משפחות חסידיות, עברו משכונות וויליאמסבורג ושאר המקומות בברוקלין, לג'רסי סיטי. המקום קרוב למנהטן ומושך צעירים יהודים מכל הרקעים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הלך להתפלל מנחה. וניצל.  


 2. משהו לא בסדר איתנו  

  השם יקום את דמם

  • למה לא מזעזע ? ומה הקשר שאתה דיין ? ומה לא בסדר ? ואומרים להזיל דמעה ולא להוזיל -שזה בזול (ל”ת)


  • חוסר יראת שמיים וחוסר אבהת ישראל  

   דויד

  • נכון..אין יראת שמים 

   יעקוב

 3. אנחנו מן השמים  

  בת של מלך

 4. עיוות הדין  

  גבריאל

;