1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

לאחר שמועות ודיווחים שגויים: מה באמת קרה אתמול בג'רזי סיטי

כך התגלגל אתמול אירוע הירי בג'רזי סיטי אל תוך חנות הסופר מרקט והביא למותם של שני חרדים • כוחות הביטחון נעזרו ברובוט מיוחד כדי להשתלט על האירוע • סימני השאלה: מה עשו הרוצחים עם כמות של יותר מ-1,000 כדורים? מדוע נמלטו דווקא לחנות היהודית? • הסיפור המלא

יענקי פרבר, י"ג כסלו תש"פ 11/12/2019 10:16

האם הרוצחים תכננו טבח? כוחות הביטחון במצוד אחר היורים כוחות הביטחון במצוד אחר היורים צילום: מתוך הסרטון

אתמול (שלישי) בשעות הצהריים לפי שעון גרז'י סיטי, עצרו שוטרים רכב חשוד. נוסעי הרכב, גבר ואשה, היו מבוקשים על ידי המשטרה בחשד למעורבות ברצח באזור, רצח שלא קשור ליהודים כלל.

המשטרה חיפשה אחרי החשודים ממוצאי שבת האחרון ועד אתמול בצהרים. שני הצעירים הסתובבו עם טנדר מחשיד בסמוך לבית הקברות הנמצא קרוב לאזור חרדי, שהתאכלס בשנים האחרונות על ידי חסידי סאטמר וחסידים מחסידויות נוספות.

לאחר שהשוטר עצר את הרכב החשוד ליד בית הקברות, השניים ירו בשוטר והרגו אותו במקום. שוטר נוסף נפצע. משם הם נסעו במהירות לכיוון הסופרמרקט שנמצא בבעלות חרדית, נכנסו פנימה וירו בלקוחות, ביניהם שני חרדים - משה הערש דויטש בן 24, בנו של ר' שלמה מוויליאמסבורג; וגברת לאה מינדל פרענץ, בת 33, אשתו של ר' משה דוד ובתו של בנימין הערש גרינפלד.

במשך 4 שעות נמשך הקרב בין היורים מתוך החנות לבין שוטרים מכל היחידות המיוחדות שהגיעו למקום. השוטרים לא יכלו להתקרב למקום בשום צורה, כי היורים התבצרו וירו מתוך החנות לכיוון השוטרים. רובוט משטרתי הובא למקום וכך השוטרים נכנסו למקום לאחר קרב קשה מאד.

לאחר מכן התגלתה הזוועה: שלושה לקוחות הרוגים, שניים מהם חרדים. שמו של השלישי עדיין לא פורסם ולא ברור מה זהותו. המשטרה מצאה ברכב של השניים כמות ענקית של כדורים - יותר מאלף - והשאלה שכולם שואלים היא, "מה הם תכננו לעשות עם כמות הנשק הענקית הזו, כי אם הם סתם עבריינים ורוצחים על סמים וכו', הם לא היו מגיעים עם כמות ענקית של תחמושת".

השאלה הנוספת היא: האם הרוצחים תכננו טבח אצל היהודים או תכננו טבח במקום אחר, או פשוט הסתובבו עם כמות תחמושת מסיבה אחרת. המשטרה עדיין חוקרת את האירוע הקשה, שמות הרוצחים עדיין לא פורסמו נכון לשעה זו.

יצוין כי גופות הקדושים הנרצחים עדיין לא שוחררו, ומתנדבים של ארגון "מתעסקים" וארגון "חסד של אמת" אומרים תהילים כל הלילה בסמוך לגופות. הגופות ככל הנראה ישוחררו רק מחר אחרי צהריים שעון מקומי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למעשה  


 2. יכול מאד להיות שכולם נהרגו מירי השוטרים  (ל”ת)


 3. ה' ירחם, אנחנו בגלות! גם באמריקה מרגישים את הגלות,  (ל”ת)

  חי

  • מאי רבותא?אמריקע בודאי גלות. א"י, ב"ה ,לא. (ל”ת)

   מד

  • גלות גם בישראל 

   נחמן נחמני

 4. ביבי אשם בהכללללל!!!!!!  (ל”ת)

  לב יהודי

  • חי (ל”ת)


  • סימן שאלה 


 5. שמות הרוצחים פורסמו באתרים אחרים  

  זונדל פעטשגעבער

;