1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

משלחת משותפת ליהודים וערבים לספרד, הותקפה • צפו

עימות כמעט אלים התחולל אמש במהלך נאום של ראש מועצת שומרון שנאם בכנס הסברה בספרד, על ידי פעילי BDS שהגיעו להפריע לנאומו, קראו לעברו "פושע מלחמה" ואף התקרבו וניסו לתקוף אותו פיזית. מאבטחים השליכו את המוחים בכוח החוצה • צפו בדרמה

יענקי פרבר, י"ג כסלו תש"פ 11/12/2019 15:13

"בוגדים. פושע מלחמה" יוסי דגן מתעמת עם פעילי BDS במדריד יוסי דגן מתעמת עם פעילי BDS במדריד צילום: באדיבות המצלם

משלחת משותפת ליהודים וערבים בהובלת ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הותקפה אמש במדריד ע"י פעילי BDS קיצוניים במסגרת כנס הסברה.

כוחות משטרה מיוחדים נקראו למקום במטרה לחלץ את חברי המשלחת. ראש מועצת שומרון לפעילי ה-BDS: "אנחנו לא מפחדים מכם, האנטישמיות של ה-BDS לא תנצח. אתם לא אוהבים ערבים, אתם שונאים יהודים".

המשלחת נסעה השבוע למדריד לביקור בפרלמנט הספרדי כחלק משיתוף פעולה עם ארגון ההסברה הספרדי יהודי ACOM, במטרה להילחם בהחלטת סימון המוצרים מהשומרון. אמש זמן קצר לאחר תחילת אירוע הסברה, החלו פעילי BDS להוציא דגלי אשף, לקלל, לצעוק ולהתפרע, ואף ניסו לתקוף פיזית את דגן וחברי הפאנל הפלסטינים והערבים שהשתתפו בכנס, תוך שצועקים לעבר דגן "פושע מלחמה", ומכנים את חברי הפאנל הערבים "בוגדים הפועלים בשירות מדינת ישראל תמורת בצע כסף". בעקבות הדברים אחד המשתתפים לא חש בטוב ונאלץ לרדת מהבמה.

בהמשך, בשל חשש לחיי חברי המשלחת, אל המקום הוזעקו כוחות מיוחדים של משטרת מדריד במטרה לחלץ את המשתתפים מבית המלון.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מסר בתגובה: "הגענו למדריד במטרה להילחם בפעילי ה-BDS ובהחלטה לסמן את מוצרי יו"ש ומהר מאד קיבלנו תזכורת למה אנחנו נאבקים. עשרות אנשים מלאי שנאה בעיניים רצו לפגוע בנו מתוך אנטישמיות טהורה. זאת העדות הטובה ביותר לפרצוף האמתי שלהם, הם לא פועלים לא למען הערבים, ולא למען זכויות אדם, הם משרתי השנאה שכל מטרתה השמדת העם היהודי ומדינת ישראל. אין לי ספק שאם לא הכוחות המיוחדים של המשטרה מקומית הערב היה יכול להסתיים בצורה אחרת לגמרי".

משטרת ספרד החליטה להצמיד למשלחת משטרה שתלווה אותם בהמשך האירועים, מחר (חמישי) צפויה המשלחת להגיע לאוניברסיטאות במדריד, בהן קיימת פעילות BDS אינטנסיבית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.