1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

סיפור נס ההצלה של בעל הגמ"ח, נחקק בספרו

בעל הגמ"ח המפורסם בירושלים ר' הלל קופרמן, חיבר ספר לרגל שמחת נישואי בתו, בו ציין את נס הצלתו, כאשר חלון נפל עליו ופצע אותו בעת תפילת מנחה 

משה ויסברג, י"ד כסלו תש"פ 12/12/2019 12:09

"דוגמא של קידוש השם אדיר" הלל קופרמן אצל הגר"ח קניבסקי הלל קופרמן אצל הגר"ח קניבסקי צילום: באדיבות המצלם

הנס שנחקק בספר. סיפור נס ההצלה של בעל הגמ"ח המפורסם חקוק בספר החדש שהוציא לחתונת בתו.

"ביום י"א תשרי שנה זו (לפני כחודש וחצי) הגיעה נפשי עד שערי מות ממש, כאשר כרעתי בתחילת תפילת מנחה, נפל על ראשי חלון ענק ופצע אותי פצעים קשים, והייתי קרוב למיתה מחיים, והקב"ה ברוב רחמיו וחסדיו חילץ נפשי ממות, את עיני מן דמעה ואת רגלי מדחי, והשיבני אל ארצות החיים להתהלך לפניו".

דברי הודאה מרגשים אלו נכתבו על ידי הרב הלל קופרמן מהגמ"ח המפורסם, בראש ספרו החדש "מדרש שוחר טוב – תהלים", שכולל ביאורים ממרן שר התורה הגר"ח קניבסקי על כל פרקי התהילים, שיצא לאור לכבוד חתונת בתו שנערכה לפני שלושה שבועות. הספר לא נמכר בחנויות.

בעלון 'דברי שי"ח' מתורתו של שר התורה הגר"ח קניבסקי מובא כי רבי הלל זכה להוות דוגמא של קידוש השם אדיר, ולהראות לכל הרופאים: ה' הוא האלוקים, הוא ממית ומחיה. הוא הפריך את כל התחזיות השחורות, כאשר שבועות בודדים בלבד חלפו מאז שנפצע והוא כבר מהלך על רגליו כאחד האדם, עד מאה ועשרים. מלבד הביאורים של שר התורה, הוסיף רבי הלל וההדיר מחדש את כל הספר.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אדם מיוחד המאיר פנים ולבין שיניים לכל אדם, בעל זכויות אדירות צדיק כפשוטו  (ל”ת)

    יהודה

;